Michal Kole

Proč kromě 8hodinové pracovní doby existuje i 12hodinová pracovní doba?

Není pak zaměstnanec více unaven a nedělá pak před koncem pracovní doby více chyb?

Jak jde při 12hodinových směnách eliminovat v technologických postupech chyby zaměstnanců způsobené únavou?

Odpovědi
Fyzik

Proč…? Aby se stihlo víc práce.
Není pak…? Asi ano, zaměstnavatel musí na tento fakt brát zřetel.
Jak jde…? Těžko. Ale patrně se to musí zaměstnavateli přesto vyplatit.

anonym

Je i 24 hodinová služba a adrenalin umí hodně, nehledě na výcvik, náměťáky, znalosti, zkušenosti apod., aby se nestaly chyby. Je fakt, že z 24 je skutečných 18 a 6 je pohotovost.

nimbus4

Tak třeba kdyby lékaři operovali Tvůj mozek – na což by 8 hodin nestačilo- při jejich normální pracovní době bys byl po 8 hodinách na sále mrtev. Proto jsou někdy nutné i 24…