Alice.

Proč křesťanství, když je tak proti Starému zákonu, má tak rádo Mojžíše?

Doplňuji:
http://www.wga­.hu/art/w/wit­z/synagoge.jpg

tady nejde reagovat na odpovědi?

Nejlepší odpověď
anonym

Proč jsi ´matla´ tvrdící, že křesťanství je „proti Starému zákonu“???
😉
Starý zákon je jednou ze zásadních knih judaismu, křesťanství i islámu – a Mojžíš je jedním z hlavních proroků všech těchto náboženství…

Další odpovědi
Nuk nuk

Odkdypak je křesťanství proti Starému zákonu? Tenach, ynámý pod pojmem Starý zákon, je první částí dnešního kánonu Bible, a ta je, jak známo, základní knihou křesťanství – celá – počínaje knihou Genezis (1. MOjžíšova) a konče novozákonním Zjevením.

Tenach – Starý zákon – je původní smlouvá a svaté písmo judaismu, z něhož křesťanství vzešlo. Ježíš během svého pozemského života řekl: „Nepřišel jsem Zákon zrušit, ale naplnit.“ Pro křesťany to tedy znamená, že pro ně SZ de facto platí také.

Mojžíš je křesťany považován za jeden z předobrazů Mesiáše – tedy Ježíše.

Děda Louda

To máš nějaké zmatené vnímání světa.