Putin

Proč kreslím náčrty portrétů tak dlouho?

Kreslím už rok a půl a dá se říct nějak tak obstojně (těžko najít to správné slovo), ale když kreslím portrét, tak už jen náčrt kreslím třeba kolem dvou hodin, zatímco ostatním kreslířům to trvá 20 – 30 minut. Lze se v tom nějak rychle zlepšit, popřípadě najít lepší techniky, pokud to dělám špatně? (Pokud jsem to napsal nějak nesrozumitelně, tak se omlouvám)

Nejlepší odpověď
mosoj

Zkus se přejmenovat na Picasa.

Další odpovědi
RyuzakiKate

Nesmíš se ještě zaměřovat hned na detaily. Opravdu jen hrubý náčrt. Těkat očima jak na objekt, tak na plátno (čtvrtku, papír, …). Nebát se trochu odvázat a třeba přetáhnout pár čar. Vědět, co je u každýho tak nějak nastejno – že kde končí horní část uší, jsou oči a podobně a udělat si tam pár čar, zkoušet ten samý portrét kreslit z několika úhlů a dobře stínovat. Naučný knížky jsou fajn, zkus si nějakou sehnat, ale holt není nad to, když ti to nějaký odborník vysvětlí osobně a může tě vést…