proč kovář klade kovaný předmět na masivní kovadlinu?

prosí m odpověd do zítra

Nejlepší odpověď
Elk

Protože třeba na polystyrénu se to ková blbě – to je základ fyziky… jéje, to jsou otázky…?

Další odpovědi
hanulka11

Protože na kování potřebuje tvrdou plochu a tou je právě kovadlina, která sloužící jako podklad pro kování .Na čem jiném tvrdém a nehořlavém by mohl kování provádět?

dudu

Položte tuto otázku opravdickému kováři a pak zde, moc prosím zveřejněte jeho bezprostřední odpověť /věřím, že tuto anabázi ve zdraví přežijete/!

tom004

Já bych řekl,že se kovadlina,většinou je umístěna v sudu s pískem,chová jako tlumič v automobilu.Pohltí většinu energie při úderu kladivem a tím omezí zpětné nárazy na ruce kováře.A podle mého její váha zároveň zajistí stabilitu při úderech.Ale jsem laik,takže to může být úplně jinak.