Ladič pian

Proč komárům chutná některý člověk?

Nejlepší odpověď
badisko

komarum chutnaji vsichni lide nekteri min nekteri vic to je pravda ..:D .....a nektere druhy se specializuji pouze na cloveka …jinak ti na to lepe odpovi treba tento clanek uz jsem neco podobneho parkrat cet takze bych tomu i veril …

Odborníci z britského výzkumného týmu Rothamsted Research zkoumali více než tři sta druhů potu, aby se dobrali k uspokojivému závěru, proč někteří jedinci mají více štípanců než druzí, přestože spolu strávili večírek či party na stejném místě ve stejnou dobu. Informoval o tom deník The Wall Street Journal.

James Logan, výzkumník z Rothamsteadu, tvrdí: „Komáry přitahuje určitá směs potu, jež člověk vylučuje. Z těch si pak vybírají nejvhodnější signál potenciální oběti.“
Vystresovaný jedinec či sportovec má chutnou krev

Výzkum si vybral dobrovolníky, jenž rozdělil do dvou skupin. Ty, kteří komárům chutnají, a ty, kteří ne. Každý z dobrovolníků se na dvě hodiny zavřel do pytle, aby se nakumuloval jejich osobní pot. Potom se za použití přístroje zvaného chromatograf vědci pokusili oddělit chemické složky a každou zvlášť dávali komárům „ochutnat“, aby zjistili jejich reakci.

Nainstalované mikroelektrody na komářích tykadlech dokázaly vědcům přenášet vzruchy moskytů, podle nichž odborníci mohli poznat, která látka komáry zajímá a která ne.

vice ve zdroji …http://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/178067-komari-si-vybiraji-obeti-podle-potu-a-vuni-tvrdi-vedci.html

Další odpovědi
Lucijej

Lámali jste si někdy hlavu, jak si vybírají komáři své oběti? Podle vůně a složení krve!Nejradši si malí okřídlení upíři »smlsnou« na blondýnkách, těhotných ženách, svalnatcích a lidech, kteří mají zvýšený cholesterol. K takovému závěru dospěli »hmyzologové« z Kalifornské univerzity v Davisu, kteří zkoumali 1300 čichových receptorů tohoto protivného hmyzu. Zjistili, že komáři lační po krvi, v níž jsou přítomny steroidy, cholesterol a pohlavní hormony testosteron nebo estrogen. Také je přitahuje oxid uhličitý, který vydechujeme.
„Například těhotná žena vyprodukuje více oxidu uhličitého, než žena, jež není gravidní. Při chůzi si nese ještě »ruksak« na břiše, a tak i kůží víc vyloučí, což komáry láká,“ zjednodušeně vysvětluje Ivan Gelbič z Entomologického ústavu.
http://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-udalosti/197910/ko­ho-nejradeji-zerou-krvelacne-potvory-komari-jdou-po-blondynach-tehotnych-a-svalnatcich.html

Někteří lidé jsou pravými magnety pro komáry. Jiné tento nepříjemný hmyz přehlíží. Můžou za to hlavně vůně a vzhled, tvrdí americký vědec. Jonathan Day, profesor na University of Florida, prohlašuje, že podle jeho studie přibližně dvacet procent lidí komáry silně přitahuje.
Komáři se hodně řídí zrakem. Zvláště v pozdním odpoledni. Přitahují je tmavší barvy jako jsou černá, tmavě modrá a rudá. Možná netušíte, že samečci komárů nekoušou. Jakmile se „komářice“ na nějakou osobu zaměří, začne zkoumat její pach. Nejpřitažlivější je přitom oxid uhličitý. Lidé s rychlejším metabolismem vydechují více tohoto plynu. Totéž platí o lidech s nadváhou a těhotných ženách.
Mezi další pachy, které komáry přitahují, patří kyselina mléčná (která se uvolňuje při cvičení), aceton (který je v jistém množství přítomen v dechu) a estradiol (jeden z produktů rozkladu ženského hormonu estrogenu).
Joseph Conlon, entomolog a poradce americké asociace pro kontrolu komárů, ale podle msnbc.com dodává, že zatím ještě neznáme zdaleka všechny důvody, proč si komáři někoho oblíbí a jiné lidi přehlédnou. Možná má jistý podíl i dědičnost. Jisté studie prokázaly, že dvojčata jsou pro komáry přitažlivá ve stejné míře.
Jednu praktickou radu však nabízí. Komáři jsou zcela prokazatelně přitahováni lidmi, kteří se napili piva. Další naděje je v tom, že čím častěji člověka kousne určitý druh komára, tím méně bude kůže daného člověka reagovat.
http://www.su­per.cz/2014-proc-prave-vas-kousou-komari-rozhoduje-vune-a-vzhled.html