Proč koktaví lidé dokážou plynně zpívat?

Děkuji za odpovědi,
jen nechápu,kterej psí agent mi to už potřetí smazal!
Jenže ta odpověď od www.není vyčerpávající,není tam pádný dovůd na to na co se ptám.

Nejlepší odpověď
annas

Už jsem odpovídala, ale někdo nahlásil, i když v podobné otázce v archívu není vysvětlení, proč koktaví dokážou plynně zpívat.

V anglickém zdroji, jak uvádí autor, jsou nové poznatky.

Co dramaticky snižuje koktání během zpěvu, může nakonec pochopit lépe koktání " vysvětluje Barry Guitar, Ph.D., z University of Vermont, autor několika publikací Stuttering Foundation.

Ten nabízí následující připomínky k zpěvu a koktání:

• V současné době existuje důkaz, že mozek funguje jinak při zpěvu, než to dělá při mluvení.

• V zpěvu se používají naše hlasivky, rty, jazyky jinak, než když se mluví.

• Neexistuje žádný " časový tlak" ve zpěvu, ani j jiný na komunikaci. .

• Když zpíváme, známe slova písně zpaměti.. Není nutné hledat vhodná slova, která hraji úlohu v mluvené řeči.
http://www.stut­teringhelp.or­g/content/sin­ging-and-stuttering-what-we-know-0

Podboná otázka

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/lide-kteri-koktaji-dokazou-opravdu-plynule-zpivat-nebo-to-je-lez-popr-cim-to-je-ze-umi-zpivat-prechodna-koktavost

Další odpovědi
anonym

Zlatý
www

Je to pravda.
„Řeč koktavých je doprovázena velkým
svalovým úsilím. Pro koktavého je mluvení
velmi citově náročnou situací. Koktavost se
neprojevuje při šeptání, zpěvu a někdy ani
tehdy, mluví-li si koktavý sám pro sebe o
samotě.“
Doplňuji:
Vlastní zkušenost s průběhem koktavosti nemám, ani ve svém okolí.
Více prozradí weby s touto problematikou.

anonym

Proč to teda nenapíše,že už tu někdy otázka byla?
Já jí tu nenašel,snad někde chyba.
Snad není stb,ten slavný www?

annas

Nevím, kolikrát otázka byla vložená, ale odpovídala jsem, není to tak dlouho. Moje odpověď byla jediná. Když jsem za krátkou chvíli vrátila, otázka byla pryč. Hledala jsem v archivu, zda najdu její znění, ale našla jsem podobnou otázku. Přečetla jsem si odpovědi, ale o vztahu ke zpěvu v nich bylo málo.

anonym

Já ti to napsal v první položené otázce, ale někdo ji smazal(psí mazal)!

anonym

Asi www,mu stará něco provedla,že je na mě takovej.