Avatar uživatele
tasiri

Proč kočky loví myši a potom je nežerou?

Potom nám je nosí před dveře. Kočky jsou někdy trochu záludné a rády si hrají. Také jsem slyšela, že se tím snaží „podplatit lidi“, ale nevím, co kromě běžného jídla a mazlení ještě očekávají.?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kost, MacChill, Deli před 4566 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Deli

Kočka je šelma. Divoká kočka loví ptáčky a myši a živí se jimi. Kočka, která má doma žrádla dost, nepotlačí svůj lovecký pud a uloví si sem tam myšku, s kterou si ještě pohraje, ale neseže ji. Náš kocour lovil i krtky na poli. Nosil mi je před místo, kde parkuji auto. Když jsem přijela z práce, čekal opodál a pozoroval, jak obdivuji jeho kořist. Nebrala jsem to jako úplatek, že by chtěl víc něčeho, ale jako dárek.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

Kočka tímto způsobem trénuje svoje lovecké schopnosti a přinášení domů je instinkt, který mají v péči o potomky. Jsou-li momentálně bez nich, přinesou zkrátka před dveře 😁
Zkušenost a studium

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Saurus

Kočka je šelma, má lovecký pud a i v přírodě se setkáme s tím, že šelma loví svou kořist ale nežere ji – pouze si s ní hraje. V podstatě se tak trénuje. A když se navíc jedná o kočku domácí, která doma dostane najíst a tudíž nemá hlad, kvůli svému loveckému pudu stále loví, ale nemá důvod svou kořist žrát, když nemá hlad 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Pane jo, korupce je už i u koček ?
Chtějí aby se s nimi vlídně zacházelo.
Na mého kocourka nedám dopustit. Chytrý, hodný a přítulný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nanoon

Podle mě tím kočka nabízí jídlo i pro svého páníčka – já hlad nemám, ale jestli chceš, můžeš si dát ty. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Chtějí takto ukázat svému páníčkovi jak jsou užitečné, hubí škodnou a zaslouží si plnou misku. Konzervu z Tesca a mléko. Ale, lidé se chovají stejně. Myslivci například. Puška a les, lovecký pud. Nestřílí z hladu, jen pro zábavu. Podivné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
greycell

když přinesou úlovek až ke dveřím, tak od člověka očekávají že pro ně uloží myši do ledničky, na později. můj odhad.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
WeeBear

Kočky si chtějí hrát. Myš je dostatečně rychlá, avšak kočkám neublíží, je vůči nim bezbranná. Je to zábavná hračka, která když omrzí, tak se prostě ‚zakousnou‘. A když je komu se pochlubit, tak proč ji už nedonést mrtvou lidem pod nohy? :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek