kikinka2210

Proč kočka nezahrabává na wc?

My máme kočku,ale nezahrabává po WC co s tím?…Pritom má pořát stejný kočkolit vše je vpořátku ale před půl rokem to bylo OK až do doby co měla koťata ale teĎ je zase nemá půl roku a nezahrabává tak POMOCTE je to smrad!

Nejlepší odpověď
Q

Ahoj, v době, kdy koťata měla se odnaučila čistit, ale osobně být tebou, právě pro likvidaci pachu bych číču naučila chodit na WC (místo na kočkolit). Už jsem to tu někomu psala, ale fakticky to není tak těžké. Podle toho jak, máš těžkou číču vystřihni z tvrdého kartonu šablonku na mísu (podobnou jako mají malé děti) nejpre jí tuhle šablonku polož na ten kočkolit… Bude chodit nad dírku. Pak šablonku podlož, ať vznikne vyšší dírka, pak přesuň bedýnku s kočkolitem k WC a po chvíli zaměň. Až kočka bude skákat na WC v pohodě, můžeš zahodit šablonku a bude chodit sama. Když budeš učit i s klikrem a odměnkami, můžeš jí naučit i splachovat 🙂

Další odpovědi
afro.minerva

Trošku kočky znám, protože jsem s nima žila od dětství a můžu tak odhadnou, že to dělá pro to, aby jste to uklidila co možná nejdřív. Kočky si potrpí na to, aby měli čistý „písek“. Kočky bývají také dost vynalézavé a chytré a určitě se vaše kočka rozhodla, že když to nebude zahrabávat, tak to bude smrdět a vy to vyčistíte hned. Netvrdím, že by jste jí to nečistila často. Vypadá to ale, že vaše kočka chce mít čistý písek pokaždé, když na toaletu jde. Bohužel na to hle není žádná rada. Poradila bych vám, aby jste jí tam dávala jenom trochu písku a po každém vyčůrání se a vykakání se to hned vyměnila. Té kočce o to totiž očividně jde.

Ale pokud jde o doporučení napsané od „Q“, tak to by také fungovat mohlo. Sice jsem to ještě nezkoušela, ale možná by to za pokus stálo.

Fly

No, jedinym resenim je vzdy to vybirat… neni to zas tak tezke, staci si vsimat kdy tam kocka jde… Myslim ze se neda prinutit aby zahrabavala…