hanulka11

Proč kobry tančí před krotiteli hadů?

Nejlepší odpověď
annas

Hadi ve skutečnosti netančí podle zvuku píšťaly. Kobry se pomalu kolébají jen proto, že sledují pohyby krotitele, a chystají se vrhnout na kořist. Kobry jsou oblíbení hadi indických krotitelů. Nesledují melodii píšťaly. Hady vydražďuje přítomnost krotitele a jeho pomalé pohyby. Had se vztyčí a nadme krk. Naštěstí kobry se nedovedou vymrštit dost rychle a krotitelé dokážou včas přestat hrát. Krotitel zpravidla odstraní hadovi nejprve jedovaté zuby. Indické kobry jsou velice nebezpečné, nebot' mají prudký jed. Každý rok umírá několik tisíc lidí na uštknutí kobrou. Často se to stává k večeru, kdy se kobry vplíží do domu a hledají svou oblíbenou kořist, krysy.
Doplňuji:
Chybička se vloudila autorovi textu. Já jsem ho převzala a chyby si nevšimla. Kobra je jedovatý had a má jedové zuby, jak správně podotkl uživatel 9 řemesel. Děkuji.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:89s8O6tNQN8J:­www.poradna-lasky.cz/denic­ky/viteto.php+ta­nec+kobry+a+kro­titel&cd=1&hl=­cs&ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
Miroslavst

Pouze reagují na pohyb. Jelikož pociťují nebezpečí, tak roztahují i hlavu a dělají se větší než ve skutečnosti jsou.
Jinak na hudbu nereagují.

9 řemesel

Jenom opravička : kobra nemá jedovaté zuby,dají se klidně i sníst rozdrcené, ale JEDOVÉ , tedy mající kanálky, kterými jed po stisku proteče z jedových, ne jedovatých i když ve skutečnosti jedovaté vlastně jsou,žláz.

Elk

Jelikož hadi neslyší, tak pouze napodobují pohyb píšťaly.

irij

Ano reagují na pohyb a to na pohyb konce krotitelovy píšťaly. Čerpám z přírodovědného filmu o kobrách.

annas

9 řemesel děkuji za upozornění. Máte pravdu. Přiznávám, že jsem text okopírovala (odkaz) a text jsem moc nečetla.