Heřman

Proč když vypiji pití (limonádu) a po některém chodím na WC každou chvíli a po jiné zase jdu třeba až po 5 hodinách.

Nejlepší odpověď
bolak

Protože cukr.

Limonády obsahujou víc cukru než je potřeba. Čím víc je sladká, tím častějc budeš chodit močit. Čím častějc budeš chodit močit, tím víc budeš mít žízeň.
Na tomhle se vydělává. Když budeš pít neslazenou vodu z kohoutku, ušetříš prachy za předražený barevný petlahve a na wc budeš chodit normálně.

A když budeš čůrat v sedě, ušetříš práci i ostatním a navíc ti to bude doma nezvykle vonět.

Další odpovědi
Sůwa

Co poradit? Vytypuj si limonády, po kterých chodíš na WC častěji a ty nepij. Stejně je nejlepší pít vodu z vodovodu.

anonym

Je to prosté – některé limonády obsahují více „močopudných“ látek. To znamená, že po nich se musí na WC častěji a po jiných naopak ne.
Močopudné je přece pivo a z toho důvodu se tvrdí, že „čistí“ ledviny. Také jsou močopudné některé druhy čajů, které vyvolávají stejnou reakci.
V neposlední řadě může být tento stav způsoben momentálním zdravotním stavem. Může jít třeba jen o reakci některých bakterií, které při plnění močového měchýře vyvolávají rychlejší odezvu a člověk musí reagovat podstatně častěji než jindy.

Pokud není stav spojen s negativními projevy jako je pálení, bolest a podobně, neřešila bych to.

briketka10

a není v tom některém pití náhodou i kofein ??
piješ ENERGY DRINKY ??
totiž po kofeinu se chodí často je močopudný !

anonym

Vidíš, ty to máš po limonádě, já to mám po pivu.Jakmile vypiju jednu desítku (jedno jakékoliv značky), také chodím každou chvíli na záchod.Po dvanáctce (a zase jakékoliv značky) jdu na záchod až po delší době.
Takže si musíš vytipovat, která limonáda tě prohání a pít ji jen když je záchod v dosahu.
Ale také jsem přišel ještě na jednu věc.Pokud vypiju přes den ty 2 litry jakékoliv tekutiny, tak jdu na záchod i po té dvanáctce, pokud pití vynechám a pak piju jen tu desítku, tak jdu také až za delší dobu.Takže to je asi o tom, kolik už jsi vypil tekutiny před tou limonádou.Tělo po naplnění tekutinou pak už vylučuje jakoukoliv tekutinu často a pak to nemusí být tou limonádou.