Heřman

Proč když stolní počítač pracuje tak chrčí a při spuštění to samé.

Nejlepší odpověď
mosoj

Bolí ho v krku.
Vyběhaný některý z ventilátorů.
Ventilátor je na zdroji, procesoru,grafice a někdy je ještě jeden pomocný ve skříni.

V tom horším případě by se mohl ozývat i hard disk. A to by již bylo na pováženou.

Další odpovědi
Drap

Ve většině případů to způsobuje větrák počítače.Vibrace se přenášejí na skříň počítače. Může být nevyvážený, vadné ložisko, někdy může pomoci ho vyčistit.

Alesh

To hrabe disk 🙂 … pokud teda máš na mysli ten normální zvuk PC.

lexx

tohle dělá hard disk (HDD) když načítá systém, programy, data

Ing.internet

Může to dělat prach na lopatkách větráčku.