Třemošnák

Proč když stahuji tak mám využití sítě na 8% max. i přesto že mám rychlost připojení 54 Mb/s?

myslím si že díky tomu mi t

Nejlepší odpověď
Quimby

Awe srovnej si jednotky – megabity a megabajty…

Využití sítě myslíš ve windows, že? Využití je přímo dané rychlostí tvé síťové karty, což bývá 100Mbit/s, ale může to být různé.
Vždy platí: skutečná rychlost stahování <= rychlost připojení od provozovatele <= propustnost síťové karty
Každopádně tvoje koncová rychlot je vždy záleží na nejslabším článku sítě.

Další odpovědi
Awe

Záleží odkud stahuješ… Při rychlosti 50mb budeš stahovat max zhruba 6mb/s. A né všechny servery jsou na tohle stavěné

mosoj

Za rychlost pouze platíš poskytovatelům. Jinak ji stejně většinou mít nebudeš.
Záleží na podmínkách jaké panují v té chvíli na serveru a přenosové cestě.