Vašek123

Proč když sem zapojoval větráček do základové desky, tak sem asi do něčeho drknul a počítač se vypnul a zas zapnul.

A když se zapínal tam místo toho aby tam byl bios energy tak se tam místo toho začalo zobrazovat značka intel Pentium ht 4, jak mám vrátit zpátky obraz bios energy poraďte prosím(už sem zkoušel obnovit systém)
Děkuji

Nejlepší odpověď
Bedy

Člověče, raději se v tom nevrtejte, než to dočuníte celé. Ten obraz se nastavuje v BIOSu v nějakém pokročilejším nastavení – přepněte na hodnotu Enabled položku Boot screen logo nebo něco v tom smyslu. Pak se bude zobrazovat ten obraz.

Další odpovědi
MK44

Jakoukoli úpravu hardwaru provádíme zásadně jen, když je comp vypnutý a odpojený od napájení! Dále je dobré vědět něco o statickém náboji a jeho vybití. Pokud Vám comp (až na to logo) běží OK, měl jste štěstí.

Dále viz Bedy. Do BIOSu se dostanete tak, že restartuje počítač a před naběhnutím OS stisknete určitou klávesu. Bývá to DEL, F2 apod. dle výrobce BIOSu. Mezi řádky, které nabíhají na monitoru před bootem OS bude jedna, která vypadá asi jako: To enter BIOS hit DEL.