AlexaMasova

proc když se zeptame nekoho jak se mas tak vzdy rekne že ,,dobre,,?

Nejlepší odpověď
redy

protože když řekne že špatně tak se zacne vyptavat..

Já říkám skvěle a to nelžu,otázka je jestli moje skvěle je pro drůhyho to stejný:)
I kdybych se měla blbě tak to určitě nebudu říkat,bych se musela stydět----jako že sem neschopná stím něco udělat 🙂

Další odpovědi
horke-kakao

nechce zatězovat toho cloveka

Doplňuji:
Je to takový úzus. Podle mě to je také o tom, jaký vztah k dotazovanému má. Blízkému příteli klidně řeknu, že špatně a budu o tom mluvit. Jenomže když každému na potkání budeš pořád říkat, že se máš špatně, budou tě mít za chudinku a začnou tě litovat, a to nikdo nechce. Poslední možnost je samozřejmě také to, že je většina lidí v pohodě a pozitivních. Obvykle se „jak se máš“ bere spíš jako společenský dotaz. Je to vlastně hloupé, ptát by se měl člověk jenom tehdy, když ho to opravdu zajímá a formulovat jinak, např. „jak ses dnes vyspal“, „co dnes budeš dělat“, případně „jakou máš náladu“. Zní to neotřepaněji, když se chceš vymanit z té frázovitosti.

badisko

protože když řekne že špatně tak se zacne vyptavat..

Obe noznosti v ankete jsou spravne … ale duvodu muze byt vic …:D ikdyz ja osobne reknu klidne reknu ze se mam na prd .. ..jak se veci maji …pokud se o tom nechci bavit lide to pochopi :D pokud se o tom chi bavit s prateli.. tak je zde moznost ze dotycny bude mit reseni ktere me nenapadlo nebo ne nasmeruje k nejakemu reseni … vis jak se to rika lina huba hole nestesti a proc se pratelun se svymi problemy nesverit …jsou to pratele …
cizi clovek se me bude ptat jen ze slusnosti aby …aby mi dal najevo… ze ho zajimam …jenze ve sve podstate je mu to uplne jedno jak se mam …

anonym

protože když řekne že špatně tak se zacne vyptavat..

Ale to je špatně položená otázka.Musel jsem zaškrtnout něco s čím nesouhlasím.Možná takhle „dobře“ odpovídají ti mladší.Starší lidi (a mezi nimi jsem i já) odpovídají „špatně“, protože tento režim nás okleštil o spoustu výdobytků socialismu.Jak mám někomu odpovídat „dobře“ když jsem už 14 měsíců nezaměstnaný, nikde mě nechtějí přijmout, že jsem starý a důchod mi nedají, že na něj ještě nemám nárok, a sociální podporu i nedají, protože mám auto (Š120 a barák) a tento režim mě nutí abych to prodal a měl opět z čeho žít.
A to samé odpovídají mí vrstevníci.
A já to schválně říkám, protože třeba se poštěstí a někdo mi dohodí nějakou práci.

Radomír.cz

protože když řekne že špatně tak se zacne vyptavat..

Poklička

protože když řekne že špatně tak se zacne vyptavat..

da ny

protože když řekne že špatně tak se zacne vyptavat..

anonym

pro redy
Tak to jsi asi mladší ročník.Naše generace to říkat nemůže, protože všichni víme, že po padesátce se práce NESEŽENE.A tak si alepoń postěžujeme navzájem a ponadáváme na tento režim.Ještě jsem se nesetkal s člověkem v mém věku, aby to chválil, protože ať už je to důchodce nebo ještě člověk před důchodem (jako já), tak se máme hůř než za komunistů.

Jikra

pro -lahny-
Tak to já naopak znám seniory ze svého okolí a sám k nim patřím kteří se máme líp jak za bolševika. Možná je to tím že jsme se celý život váleli na hutích. Já konkrétně 44let. Tím nechci říci, že něco chválími nebo nechválím. Nakonec ke chválení nebylo nikdy skoro nic. Pouze konstatuji, že se mám v této době líp, než za minulého režimu.

anonym

Tak to žiješ v důchodu, jak to tak počítám.Já jsem byl vždycky dělník od mašiny ve fabrice a jsem jím i dnes, ale jako dělník se mám za tohoto režimu hůř než před revolucí.Za komunistů veškeré výhody ve fabrice, dneska na všechno jediná odpověď:„Když se Vám to nelíbí, můžete jít.“
Tenkrát jsem si jako dělník za 4 roky vydělal a uspořil na Š120 a to při třech dětech.Dneska jsme s manželkou dva a na novou Fabii za 4 roky nevydělám (tenkrát za 4 roky se NEZVEDLY CENY potřeb, které denně potřebuju..voda, elektřina, potraviny…ukaž mě dneska tyto komodity za jakékoliv 4 roky, jestli jejich cena zůstala stejná po celou dobu).

Jikra

Jelikož jsem nebyl ani svazák a ani člen KSČ a nechtěl si s režimem zadat, tak se mi veškeré „výhody“ jaksi vyhýbaly. Na „Rudém Kladně“ kdo nebyl v partaji tak byl velká 0.
A čím větší byl lempl ale s VUMLem tím lepší kariera ho čekala. A podle toho samozřejmě i plat.
Když jsi jako dělník (s 3 dětmi) za 4 roky dokázal uspořil na auto, tak to klobouk dolů. Jen tak pro ilustraci, já kupoval v r. 1976 Polski Fiat 1500, který stál 68000,–Kčs při měsíční mzdě 1500,–Kčs. To jsme sušil hubu (nejen já, i rodiče) ovšem podstatně déle.

anonym

Já jsem nemyslel výhody jako já osobně, ale jako dělníci.Veškeré pracovní oděvy (montérky, ručník, boty, filcáky boty, vaťáky) to všechno zdarma.V nynějším režimu jsem si to už v ěkolika zaměstnáních musel kupovat.Zrovna tak jsme dostávali každý měsíc 40 Kčs do výplaty na prací prostředky.Když jsem ale na výrobní poradě řekl, že u švagra v zaměstnání si to lidi naosí do čistírny a pak jim to proplácejí, tak u nás to ještě zdokonalili a každý si na montérky musel vyšít nějakou značku, každý týden v pátek se montérky ve výdejně sbíraly a vyprané opět vydávaly (takže jednou za rok jsme fasovali dvoje montérky).
Toto dneska ŽÁDNÁ firma pro dělníky neudělá.
Když fabrika potřebovala přesřasy v sobotu, tak když bylo hodně lidí, tak ráno lidi svážel a odpoledne zase rozvážel fabrický autobus a poku potřebovali jen pár lidí, tak jednomu ZAPLATILI AUTO, aby svezl lidi do práce.
TOTO OPĚT ŽÁDNÁ FIRMA NEUDĚLÁ.
Takže JÁ JSEM MĚL NAM MYSLI TAKOVÉTO VÝHODY a ne oosobní.A těch výhod bylo daleko víc než dneska.
A na Š120 jsem šetřil od r.1983–1986 a stála tenkrát 60 tisíc a mzdu jsem měl tenkrát 2200 + manželka 1800+ dětské přídavky na tři děti 660 Kčs.Sice to byly kruté 4 roky šetření, ale to v dnešní době mám taky a to už na auto nešetřím.
Mzda 10tisíc (z toho 3 tisíce jen za benzín na cestu do práce, manželka 8500 a za cestu do práce dá autobusem 1200 Kč).Jenže nyní jsem už 14 měsíců nezaměstnaný, sociální dávky mě nechtějí dát, prý mám auto a barák, tak to mám prodat a zase budu mít z čeho žít.
TAK TOHLETO KOMUNISTI NA MĚ NIKDY NECHTĚLI!!!!Celý život si na něco šetřím, abych v důchodu něco měl a nakonec tenhleten režim mě to nutí prodat.