zjentek

Proč, když se sejde čech, polák a slovák, se mluví jenom slovensky a polsky?

Nejlepší odpověď
Beer4Real

A to si kde na to přišel? Zase nějaké tvůj nesmyslný výmysl?

Další odpovědi
da ny

Jsi zřejmě „veselá kopa“ a rád sbíráš bodíky :)
Jako správný Čech či Moravák se jistě také všude domluvíš rukama x nohama ;)),
v Polsku a na Slovensku tiež 😁

Hornisse

Protože slovenština je polštině mnohem blíže, než čeština. Většina Poláků je schopná sice s problémy, ale spolehlivě porozumět slovenštině, stejně tak je to i naopak. Češi a Poláci si ale nerozumí prakticky nic (pokud pomineme lidi z pohraničí).
Jakýsi mix slovenštiny a polštiny je pak logickým univerzálním jazykem.

led

Je to jednoduché. Slovenčina je predsa svetový jazyk
Keď prídem do Čiech nemám problémy sa dohovoriť slovenčinou, ale keď Čech príde na Slovensku do mliekarne a chce kúpiť housky, predsa v mliekarni húsky a ani žiadne iné mäso nepredávame…
Nedávno som sa bavila s Japoncami – oni japonsky, ja slovensky a rozumeli sme si. Hmm, je pravda s češtinou som to neskúsila…

zjentek

da ny a co ta druhá půlka otázky? Proč voni neuměj čwesky?

zjentek

B4Re, nech si ty jihomoravské průpovídky