vivatisCZ

Proč když se podívám do sluníčka a pak mrkám, tak vidím barevné fleky?

Nejlepší odpověď
mosoj

Ještě párkrát to uděláš a neuvidíš nic !

Další odpovědi
Funna

protože se tvé tyčinky a čípky snaží vzpamatovat se z toho, že se je pokušíš poškodit čuměním do slunce…

marci1

Pokud si nechcete poškodit zrak, v žádném případě se přímo do sluníčka nedívejte.

led

Slnečné svetlo je zložené z farebného spektra. Jednotlivé časti tohto spektra – farby – majú vzhľadom na svoju frekvenciu rôznu rýchlosť. Bežným okom to nezistíme, ale oko s týmto časom pracuje. Pri žmurknutí, príjem svetla rýchlo prerušíte, ale mozog tento jav naďalej spracováva, z čoho máte tento pocit rôznofarebných machúľ. O poškodení zraku pozeraním do silného svetla sa tu už, myslím , netreba zmieňovať.

Dochy

led: Co to píšeš o rychlostech světla? Sice je fakt, že rychlosti světla se v hustém prostředí (kapalina v oku) pro různé barvy o chloupek liší, ale to není nic s čím by živá tkáň mohla pracovat.
Co vím, tak ty fleky jsou z „přebuzení“ svěločivých buněk – musí se vzpamatovat a než se zregenerují budou hlásit blbosti.

led

Všetko súvisí so všetkým aj v detailoch. Chápem, že vás toto zaskočilo, ale sú v tom súvislosti. Viem, čo hovorím.