Zlatý

Proč když se o někom řekne, že je to "nádhera", tak je to vnímáno jako urážka?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Možná je to důsledek toho, že kdysi nádhera znamenala přepych, okázalost, tedy úmyslné stavění něčeho na obdiv, honosnost, chlubnost.

Nádhera vzbuzovala závist, zatím co krása libost a a přirozený obdiv.

Další odpovědi:

Zlatý

záleží na tónu, jakým se to řekne. Ironicky se dá podobně použít kupa dalších slov s původně kladným významem (skvělý, úžasný...)

Zlatý

Není pravdou, že to musí být vždy považováno za urážku. Skutečně záleží na intonaci, doplňujících slovech ap., jak popsali uživatelé předemou.

Zlatý

To myslíš vážně nádhero ?

Jak to chápeš nyní. Pochvala to asi není že .

Ano, přesně tak, jde o to, jak se to řekne, no to je teda fakt nádhera,:-(( to jo,hmmm,--tak když to řekneš takhle,je jasný, že je to ironie, ty "nádhero"!!, to je jako když chceš říct, že je šereda :-))

Diskuze k otázce

Zlatý

bolak

nebo vy, ženštiny, když vám někdo řekne "ty nádhero", dokážete to vnímat pozitivně? Jako lichotku?

Zlatý

annas

Já toto slovo nepoužívám, ale určitě bych je brala s rezervou, třeba při hodnocení oblečení.

Zlatý

bolak

Já mám namysli, když to někdo pronese o člověku, né o věcech. Třeba když chlap ženský řekne "ty nádhero", tak to zní jako urážka a to (podle mýho) ať už to řekne s jakoukoli intonací. Přitom když jí řekne "ty kráso", tak mi to nijak hanlivý nepřipadá...

Zlatý

annas

I kdyžne de o věc, cítím v těchto slovech ironický podtext. Fakt je v těch výrazech cítit rozdílné ppjetí.

Zlatý

annas

Sorry. I když nejde o věc ..... rozdílné pojetí.

Zlatý

bolak

quentos: já to zkoušel s různou intonací, a vždycky mi to vyznělo jako urážka, přiom když použiješ slovo "krása", tak to zní naopak pozitivně..

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2729
Zlatý quentos 1319
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 957
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 535
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 479

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.