Avatar uživatele
bolak

Proč když se o někom řekne, že je to „nádhera“, tak je to vnímáno jako urážka?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, iceT před 4301 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Možná je to důsledek toho, že kdysi nádhera znamenala přepych, okázalost, tedy úmyslné stavění něčeho na obdiv, honosnost, chlubnost.

Nádhera vzbuzovala závist, zatím co krása libost a a přirozený obdiv.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

záleží na tónu, jakým se to řekne. Ironicky se dá podobně použít kupa dalších slov s původně kladným významem (skvělý, úžasný…)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
www

Není pravdou, že to musí být vždy považováno za urážku. Skutečně záleží na intonaci, doplňujících slovech ap., jak popsali uživatelé předemou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

To myslíš vážně nádhero ?

Jak to chápeš nyní. Pochvala to asi není že .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano, přesně tak, jde o to, jak se to řekne, no to je teda fakt nádhera,:-(( to jo,hmmm,–-tak když to řekneš takhle,je jasný, že je to ironie, ty „nádhero“!!, to je jako když chceš říct, že je šereda 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

nebo vy, ženštiny, když vám někdo řekne „ty nádhero“, dokážete to vnímat pozitivně? Jako lichotku?

před 4301 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Já toto slovo nepoužívám, ale určitě bych je brala s rezervou, třeba při hodnocení oblečení.

před 4301 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Já mám namysli, když to někdo pronese o člověku, né o věcech. Třeba když chlap ženský řekne „ty nádhero“, tak to zní jako urážka a to (podle mýho) ať už to řekne s jakoukoli intonací. Přitom když jí řekne „ty kráso“, tak mi to nijak hanlivý nepřipadá…

před 4301 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

I kdyžne de o věc, cítím v těchto slovech ironický podtext. Fakt je v těch výrazech cítit rozdílné ppjetí.

před 4301 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Sorry. I když nejde o věc ..... rozdílné pojetí.

před 4301 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

quentos: já to zkoušel s různou intonací, a vždycky mi to vyznělo jako urážka, přiom když použiješ slovo „krása“, tak to zní naopak pozitivně..

před 4301 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek