Katusa

Proč, když při zapalování kouří kamna dovnitř místnosti, dávají se zapálené noviny pod plech pod troubu?

Nejlepší odpověď
beer

Kamna kouří proto, že při zatápění je studený komín a tudíž špatný tah. My jsme to ale řešili tak, že jsme vložili do ohniště papír, malé třísky, pak větší, ale hlavně – musel být přívod vzduchu pod ohništěm co nejmenší, třeba i zcela zavřený, naopak komínová klapka zcela otevřena. A kamna nekouřila))

Další odpovědi
dědapetr

Aby se ohřál vzduch v komíně a vytlačil studený,aby to lépe táhlo.Tím to přestane kouřit.

V komíně je špatný tah, když:

  • teplotní rozdíl je moc malý, např. když je komín špatně izolovaný
  • venkovní teplota je příliš vysoká, např. v létě
  • je bezvětří
  • komín nemá správnou výšku a je ve stínu střechy nebo vysokých stromů (v těchto případech hrozí, že kamna budou kouřit)
  • do komína se dostává vzduch, např. chybějícími spárami
  • dům je příliš dobře utěsněn

V komíně je správný tah, když:

  • rozdíl mezi teplotou v komíně a venku je velký
  • venku je jasné počasí
  • komín má správnou výšku

elektrikář

Na našich kachových kamnech jsou čisticí dvířka v nich zapálím list novin vzduch se ohřeje a kamna začnou táhnout,

Mukynda

Jak tady už mnozí psali, je třeba zahřát komín a moc nevhánět vzduch. My máme kamna teprve druhou zimu a taky jsme měli ze začátku problém, než jsme trošku pogooglili a přišli na to. Celý systém vytápění máme zajištěný od https://www.ro­lig.cz/komplet­ni-vytapeni/ , kdyby někdo potřeboval – spolehlivější firmu jsem zatím nepotkala 🙂