bolak

Proč když někdo mluví o čase kdy ještě nebyl na světě, tak říká „to jsem byl ještě na houbách“ proč zrovna „na houbách“?

Já vím že je to votázka na houby, ale snažte se. Kdo první odpoví správně, dostane pochvalu, kdo odpoví navíc tak abych to pochopil, dostane palec a když mi k tomu ještě zalichotí, nominace bude na spadnutí…

Nejlepší odpověď
quentos

viz vodkaz, uživatel Garin to asi docela vystih

http://forum.wor­dreference.com/show­thread.php?t=11064­23

Další odpovědi
annas

Mýtus „byl jsem ještě na houbách“ vznikl z etnografického poznatku, že vždy v červnu, když začínají růst houby houfně, se vesnická mládež sebrala – dívky na jednu stranu lesa, mladí muži na druhou stranu lesa – a pak se hledala. No a přitom hledání jistě došlo k nějakým bližším stykům.

Druhý mýtus se týká magie hub. V dobách velké bídy, kdy se ochutnávaly i houby neznámé, se mnohdy stalo, že člověk pozřel houbu faloidní, tedy např. houbu muchomůrkovitou, a objevily se halucinogenní účinky ještě dávno před oblibou lysohlávek.

http://www.ad­vojka.cz/archiv/2006/36­/skolacka-marta

iceT

Můj tatík doby kdy jsem nebyla ještě na světě jmenuje jako dobu,kdy se mnou chodil občůrávat plotky…

bolak

quentos: nevím jestli je to pravda, ale je to dobrý..

quentos

to neví nikdo ;{)>