ANJELIK97

Proč když někdo dostane pěknou ránu do hlavy je v bezvědomí?

Pročpak? :) a co dělat když ten člověk leží bezvládně na zemi? děkuji mnohokrát

Nejlepší odpověď
jáára

Když už leží, tak ho přestat bít

Další odpovědi
johana 56

Bezvědomí je dramatické pozměnění duševního stavu, které zahrnuje kompletní nebo téměř kompletní ztrátu citlivosti na stimulaci lidí nebo prostředí. Příkladem bezvědomí je stav kómatu. Omdlení následkem poklesu krevního tlaku a snížení přísunu kyslíku do mozku je příkladem dočasné ztráty vědomí. Bezvědomí se nemůže zaměňovat s pozměněnými stavy vědomí, jako je delirium (kdy je člověk dezorientován a jen částečně reaguje na prostředí), běžný spánek, hypnóza a jiné.
ad 2.. Bezvědomí je známkou poruchy normální mozkové činnosti a vždy postiženého ohrožuje na životě. Závažnost stavu může být ověřována podle schopnosti postiženého reagovat na různé podněty /např. zvuk, dotek, působení bolesti/.
Ztráta vědomí může být následkem traumatického zranění mozku nebo hypoxie (např. kvůli mrtvici nebo zástavě srdce), vážného předávkování léky tlumícími činnost centrální nervové soustavy (např. alkohol) nebo vážné únavy

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bez­v%C4%9Bdom%C3%AD