bolak

Proč když nějakej tým prohraje zápas s aucajdrem, tak všichni obviňujou trenéra a žádají jeho odvolání?

Já tomu moc nerozumím, třeba nějakej hráč se dvakrát ukopne před bránou soupeře místo aby dal gól, jinej hráč trefí 2× tyč, v 90. minutě si dá další blbec vlastňáka, skončí to 0:1 ve prospěch aucajdra a po takovým zápase všichni včetně médií šijou do trenéra a někdy ho po takovým utkání dokonce i odvolaj. Co s tím má ale trenér společnýho? On může za to že se nějakej hráč 2× před bránou ukop? Nebo je chyba trenéra že další útočník trefil 2× tyč, místo toho aby trefil gól (a mimochodem tyč nebo gól, to je někdy otázka dvou centimetrů)? A je snad chyba trenéra že obránce blbě tečoval a dal si vlastňáka, případně nahrál ve vlastním území protihráči? Copak trenér může za to že brankář udělal chybu a podcenil situaci? Že útočníkovi ruplo v bedně a dostal červenou kartu, čímž vlastně zkompikoval (podělal) týmu celej zápas? Jak může mít trenér vinu na tom, že 2 hráči neproměnili penaltu? Prosím o vysvětlení, já v tom fotbalu asi stále nějak tápu..

Nejlepší odpověď
Reuef

Protoze je jednodussi odvolat jednoho trenera (nebo mu tu prohru davat za vinu) nez odvolat 11 hracu

Další odpovědi
led

Je to to isté ako inde v živote.
Zodpovednosť vedúcich nespočíva len v zodpovednosti vlastnej činnosti, ale aj v zodpovednosti za podriadených.

Damiana

To máš to samé, jako když třeba na školní schůzce rodiče zjistí, že jejich – doma naprosto geniálni Pepíček Vonásek, mistr světa ve všem – s určitostí propadne, protože je to v reálu obyčejný blbeček a nesečte pomalu dvě a dvě. Na vině bude pochopitleně také trenér – učitel.
Btw – jestli je Pepan i rabiát a hrozí mu ředitelská důtka (žlutá nebo červená karta – já se v tom zas tak nevyznám:-), odnese to i říďa – rozhodčí:-)