mikee.nikee

Proč když mušky „lezou“ po „rospálené“ lampě tak se nespálí ?

Odpovědi
zjentek

na rozpálené se ale spálí, dívej:

Balada o hmyzu a žárovce.

Nevelký hmyz vykružoval v malé místnůstce nepravidelné smyčky. Chvíli mu trvalo, než se nemotorně, nepříliš přesvědčivě usadil na rozsvícené a dosti rozpálené žárovce. Krátké nožky se ve chvilce připekly ke žhnoucímu sklu. Hmyz byl zmatený, začal sebou zmítat, což nepomáhalo – připálené končetiny držely, co to dalo. Křídla se začala škvařit. Bezobratlovec trpěl. Po pár sekundách slabého sykání zbyla na žárovce jen další černá skvrnka, která vrhala jeden z mnoha miniaturních stínů na šedou betonovou zeď.

honza19hk

pokud myslíš lampě VO tak létají pouze kolem krytu,dovnitř se těžko dostanou.A pokud se dotknou výbojky tak končí.
Hmyz jde za světlem proto lezou ke zdroji světla,když posvítíš baterkou na zahradě tak je tam hned máš.