Michal Kole

Proč když má na ministerstvu každý titul před jménem, za jménem, i zahraniční tituly,a když něco vymyslí je to blbost?

Nejlepší odpověď
Drap

Tak už to v životě Michale chodí. To že má někdo před jménem titul, ještě neznamená , že má patent na rozum. Nakonec, to vidíš i tady. Občas se objeví nějaké uživatelské jméno před ktrým je titul a taky to neni žádná záruka solidnosti a zdravého rozumu.

Další odpovědi
Rocker

To že má někdo titul ještě neznamená,že je inteligentní.Neh­ledě na to,že spousta lidí titul používá neoprávněně anebo si ho prostě zaplatili.

anonym

Michale, tohle je člověk od člověka jiné. I ten nejvzdělanější a nejchytřejší člověk může stvořit dokonalou debilovinu v dobré víře, že udělal něco správného a dobrého. No a člověk s průměrnou inteligencí a bez titulů může vymyslet věci dalekosáhlého významu pro celé lidstvo.
Je třeba vědět, že získávání titulů je podmíněno zpracováváním různých odborných prací, jejich obhajobami, obhajobami titulů a podobně. Hodně často se jedná o práce teoretického zaměření. Každý titul je podmíněn určitým rozsahem činnosti, která udělení titulu předcházela.
To samozřejmě neznamená, že myšlenky člověka s řadou titulů budou občany plně a beze zbytku chápány, nebo že budou pouze správné. Určitě i Ty sám víš. o spoustě objevů, jejichž platnost se nakonec nepodařilo prokázat. Patent na rozum nemá zkrátka nikdo. To jenom někteří nadutci si to o sobě myslí. Tím nepříjemnější je potom jejich srážka s realitou. Žádný strom nedoroste do nebe.

baghira

Kromě odpovědí kolegů a kolegyň ještě jiná možnost: Pokud si o ledasčem myslíme, že je to blbost, taky to může být jen naší neinformovaností nebo úzkým úhlem pohledu.

led

Blbosť nie je žiadný nápad vymyslený na ministerstve, či ministerským pracovníkom. Veď od toho tam sú, aby aj vymyšľali. Pozorne sledujú potreby a problémy podriadeného obyvateľstva a vymýšľajú ako mu pomôcť. A tie tituly, nezáviďte , veď sa predsa musia odlíšiť od davu. Veď ako znie slávne mušketierké heslo:
Všetci za jedného, každý za seba.
Ale teraz vážne, dosť humoru. Veľa myšlienok zpočiatku vyzerá ako nezmysel, keď dozrejú a človek sa na ne pozrie s odstupom, pochopí ich zmysel. Všetko záleží od uhlu pohľadu. Pri pohľade na človeka si treba vždy odmyslieť tie barokové kudrlinky titulov aj funkcií a vidieť človeka takého, aký je. Alebo jednáte s titulom a funkciou bez človeka a to je nezmysel, nedosiahnete nič.

anonym

Proč vymýšlejí blbosti?Protože šedivá je teorie , ale zelený strom života.Čili přeloženo do češtiny, oni něco vymyslí jak by to mělo fungovat, ale v životě to tak nefunguje, protože si lidi najdou vždycky nějakou jinou cestičku jak něco obejít a nebo jinou zkratku ke svému cíli.
V životě jsem se potkal s několika inženýry, kteří mě přesvědčovali, že to co dělám (tu práci) je špatně a když jsem jim ukázal jak bych to dělal po jejich, tak to buď zabíralo delší čas a nebo to prakticky nešlo vůbec uskutečnit.Oni dokáží všechno namalovat na papíře, ale žádný si to nezkusí rukama udělat jestli to vůbec jde tak, jak si to oni představují.
A to samé je i s našimi politiky.Oni žijí už v jiném světě než normálně pracující člověk a nemají vůbec představu z čeho se skládá jeho život a co všechno musí ten pracující člověk překonat či přežít.