Proč když je veliká populace obyvatel, tak i přesto nejsou peníze na důchody?

Nejlepší odpověď
Drap

Důchodový systém promrhala vláda, tak to stačit nemůže a musíme vybírat více, aby bylo zase co krást.

Další odpovědi
mosoj

Nevím jestli je velká populace, ale vím že je nezaměstnanost a nízké platy.

Odvody na sociální pojištění ( také důchody) se odvíjí od výše platu. Když někdo plat nemá nebo jej má nízký nemůže toho mnoho do eráru odvést!
A bohatí odvádí jenom do určité výše příjmu.
Co je nad tuto hranici, jim zůstává celé.

Takže se musí důchody a nemocenská ještě ubrat.
Stejně je moc obézních.
Doplňuji:
jendahun" Samozřejmě nejde jinak než souhlasit. Ale financování důchodů je průběžné nikoliv spořící. Takže když se nevybere nemůže se zaplatit.

vlkadam10

No ono je to složitější. Slyšel jsi že třeba politici kradou atd.? a navíc do důchodu se toho nedá tak moc a pak toho máš dostat dost. A navíc sám to tu máš napsáno. Veliká populace sice je, dá hodně peněz ale taky hodně toho v důchodu bere.

terry

Velká populace sice je, ale státní aparát, tunely, …toho „sežerou“ ještě víc.
Navíc není přímá úměra mezi počtem populace a odvodem peněz.
Kolik % populace je výdělečně činných? Kolik % výdělečně činnýcé populace odvádí tolik molik by mělo? Atd., atd

jendahun

…zapomněl jsi dodat,že i když i spoustu lidí platících celý život do důchodového systému nedožije důchodu a umírá na banální nemoci a na nemoci jako následek špatných životních podmínek a stavování,i špatné lékařské péče.
Je to jednoduché – velký tunel,vylepšování státního rozpočtu z těchto peněz,velkorysost vůči zahraničním investorům,okázalé slavnosti k výročí a úmrtí,velkorysost vůči menšinovému etniku a malé zdanění bohatých a tak by se dalo pokračovat dál a dál.Zahraniční mise,vydržování si zbytečné armády a nákup techniky pro armádu,v neposlední řadě platy luxusní platy ve státním aparátů,poslanců a úředníků na ministerstvech­.Stačí?