Dismas

Proč, když člověk vidí něco nechutného, tak zvrací?

Jaký to má důvod?

Nejlepší odpověď
gecco

Zvracení je ochranný reflex ´fungující´ zejména při podráždění žaludku, řidčeji i střev; organismus je ale může spustit i na základě mozkových vzruchů – takže při spatření něčeho „nechutného“ (funguje i čich) je reflex spuštěn tím, že si mozek „nehutnost“ v organismu ´představí´…
😉
Samozřejmě – tento proces je velice závislý na psychické odolnosti jedince – třeba patolog (lékař obecně, i veterinář) či záchranář (z naší společnosti) vydrží opravdu hodně…
😉

Další odpovědi
štamgast

Já teda ne.

klumprt

Myslím, že důvodem je reflex starší než člověk. Má to jedince přimět k tomu, aby místo, kde něco nechutného je, rychle opustil a vyhýbal se mu. Cítí se na takovém místě velmi špatně. Tam, kde je rozpáraná mrtvola, tam je zřejmě poblíž nějaké nebezpečí, např. predátor. Tam kde je hnijící mrtvola, hrozí nebezpečí nákazy. Ovšem většinou se to dá cvikem docela snadno potlačit.

anonym

To bych tu musel blejt celej den.