štamgast

Proč, když člověk sní něco pikantního a zapije to vodou, tak je to ještě horší?

Prý je nejlepší bílý jogurt, mléko nebo máslo. Proč nefunguje voda?

Nejlepší odpověď
gecco

…„něco pikantního“… – asi myslíš něco s paprikou, pepřem…
😉
Protože kapsaicin či piperin jsou slušně rozpustné v tucích či alkoholu, ale ne ve vodě…
A – mimochodem – takové zapití vodou ani moc nevadí – ale zkus si dát něco s CO2 (sycenou vodu, pivo, šáňo…) – to je teprve ´maso´…
😉

Další odpovědi
anonym

Voda na to asi není dost dobrá záležitost,raději pivíčko.
Funguje na to mléko,nebo kořka.
Za svou pálivou chuť vděčí látce kapsaicin, která se dobře rozpouští v tucích, takže pro zahnání akutního pocitu pálení v ústech nejlépe pomůže sklenka mléka. Kdo nemá v oblibě mléko, může si ústa vypáchnout sklenkou silné kořalky, protože kapsaicin je rozpustný i v alkoholu.