martinju

Proč Karel IV. miloval Blanku z Valois nejvíce ze svých čtyř žen?

Nejlepší odpověď
quentos

co je to za otázku – copak se dá láska nějak racionálně zdůvodnit??

nejspíš proto, že ač to byl původně sňatek politický, stalo se z něj postupem času plnohodnotné manželství – což mezi panovníky zas až tak často nebejvá.

http://www.pa­novnici.cz/blan­ka-z-valois

Další odpovědi
WeeBear

Říká se o ní, že ze všech jeho žen byla nejkrásnější a že ji miloval nejen on, ale i celý lid. 🙂 Možná proto? Nebo měl třeba i jiný důvod,..