quentos

Proč k bankomatům docela jednoduše nenainstalují poplašné zařízení??

Zloději si přijedou, vyrvou bankomat ze zdi, naloží ho a odjedou. Na bezpečném místě ho autogenem rozřežou a celkem jednoduše si přijdou k penězům. Pokaždé stejný scénář … proč není instalováno u bankomatů poplašné zařízení, které by se spouštělo při neoprávněné manipulaci s ním? Nemyslíte, že by se tím nohé vyřešilo? Přece není možné, že by takovéto „bedny“ s mnoha penězi bylo TAK snadné ukrást.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ano, chápu dotaz quentose.
Také se divím, že není v bankomatu ne alarm, ale nějaký vyhledávací systém. Alarm je sice připojen na bankomat, a poplach je vyhlášen. toť vše. Než přijede ochranka nebo policie, je bankomat fuč. V tu chvíli by nastoupil na řadu vyhledávací systém (podobně jako je to u aut) a bankomat by mohl být v krátké době nalezen a možná včetně pachatelů.
Spíš mi příjde, že bankám je to jedno, protože pojišťovna jim to zaplatí.

Další odpovědi
HOMER

Pokud vím,tak je u každého bankomatu bezpečnostní kamera…
Alarm?Takové vytržení bankomatu ze zdi je dostatečný kraval,nemyslíš?
Myslím,že by měli raději instalovat alarm do státního rozpočtu..ale ten by zmlkl možná tak na Nový rok.

elektrikář

Vždyť je to tak jednoduché dát dovniř rtuťový spínač který po převracení aktivuje barevnou patronu na označení peněz Já osobně bych do něj dal kg trhaviny, už ba si to nikdo netrofnul.Alarm je zřejmně jen v budově a než přijede hlídka jsou už dávno v trapu. Jenže na to zřejmně nikdo nepřišel, je to strašná práce dokud jde jen o peníze.