Proč jste někteří opustili Českou i Slovenskou republiku a žijete v jiném státě?

Nejlepší odpověď
chachar1922

Co vím od mladých kamarádů, tak se stěhují „kvůli práce a jazyků“. Že prý to tu nemá budoucnost. Láká je Anglie, Francie, USA – no vlastně je lákájí Iphony, Starbucksy, selfíčka, takový ten super život z fotek amíků.
Je to úplně stejné, jako když se Moraváci ženou do Prahy.
Ale to mluvím o těch mlaďoších, kteří nemají pravé hodnoty a váží si jen materiálních věcí, takové tu pro svou zem ani nepotřebuju.

Další odpovědi
zjentek

Za mě- jsou v tom city.
Peníze nehrají roli, ty ležej všude stejně, stačí jen ohnout hřbet, ale ty city, s těmi je to v postkomunis­tických zemích velmi na štíru, ale nevím přesně proč, takže se klidně neuraž ;)

led

1 – Mnohí opustili ČR, SR, ČSSR…, pretože ako deti nemali možnosť ostať, keď ich rodičia odchádzali.
2 – Mnohí odišli z naozaj politických dôvodov
3 – Mnohí odišli z dôvodov trestnej činnosti, aby sa vyhli stíhaniu (mnohí z nich to dnes vydávajú za odbojovú činnosť)
4 – Mnohí odišli z túžby po dobrodružstve (napríklad do Kanady a na Aljašku)
5 – Mnohí odišli z nerozvážnosti a naivity , jesť pečené holuby bez námahy
6 – Mnohí nasledovali svojho zahraničného partnera
7 – Mnohí odišli pre zárobok
dodatok
8 – mnohí sa pre nenaplnenie svojich snov vrátili
9 – mnohých vrátili, alebo ich vyhostili naspäť
10– mnohí sa vrátili v cudzích službách
Poznala a poznám ľudí všetkých uvedených kategórií

Psychotic

Co vím, tak kvůli prachům a tomu pozlátku, kterým se u nás západ prezentuje.

Mně by museli nabídnout opravdu hodně, abych natrvalo odešel, protože na rozdíl o zjentka a chachara si myslím, že v Česku ještě existuje daleko víc slušných lidí, kteří pomáhají a soucítí. Alespoň já kolem sebe takové mám. A na západě jsem jich tedy moc nepotkal. Proč by si také měli pomáhat, když jsou zvyklí si moci všechno dovolit?

Kryšpín

Někteří mají různé duvody, Frantík Procházka 500 melounů, Honzík hrobař mordy, Jan Jarolímek mordy, mistr tunelář Jan Mareš 70 melounů, zvrhlík Martin Šimůnek souložník s mlaďochy, prodavačka žen Terezia Nováková, ďáblice Anča Kastrinčáková grošáky výbušnina, elektrobestie Evička Kořínková, Ivetka Bauerová 2,5 melounu, krvavý anděl Alisa Kvirsová pistolník, mistr Kožený a jeho akce, mafián Krejčíř a.t.d. každý měl jiný důvod opustit republiku, kde je pro několik chytráčků všechno možné

Agneta

led >>> „10– mnohí sa vrátili v cudzích službách“ > jako generální manažér něm. firmy Willi Betz v Česku?:DDD

led

máte pravdu,
mnohí prišli ako zástupci zahraničných firiem a občania cudzieho štátu.