Zlatý

Proč jste někteří opustili Českou i Slovenskou republiku a žijete v jiném státě?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Co vím od mladých kamarádů, tak se stěhují "kvůli práce a jazyků". Že prý to tu nemá budoucnost. Láká je Anglie, Francie, USA - no vlastně je lákájí Iphony, Starbucksy, selfíčka, takový ten super život z fotek amíků.
Je to úplně stejné, jako když se Moraváci ženou do Prahy.
Ale to mluvím o těch mlaďoších, kteří nemají pravé hodnoty a váží si jen materiálních věcí, takové tu pro svou zem ani nepotřebuju.

Další odpovědi:

Zlatý

Za mě- jsou v tom city.
Peníze nehrají roli, ty ležej všude stejně, stačí jen ohnout hřbet, ale ty city, s těmi je to v postkomunistických zemích velmi na štíru, ale nevím přesně proč, takže se klidně neuraž ;)

Zlatý

1 - Mnohí opustili ČR, SR, ČSSR..., pretože ako deti nemali možnosť ostať, keď ich rodičia odchádzali.
2 - Mnohí odišli z naozaj politických dôvodov
3 - Mnohí odišli z dôvodov trestnej činnosti, aby sa vyhli stíhaniu (mnohí z nich to dnes vydávajú za odbojovú činnosť)
4 - Mnohí odišli z túžby po dobrodružstve (napríklad do Kanady a na Aljašku)
5 - Mnohí odišli z nerozvážnosti a naivity , jesť pečené holuby bez námahy
6 - Mnohí nasledovali svojho zahraničného partnera
7 - Mnohí odišli pre zárobok
dodatok
8 - mnohí sa pre nenaplnenie svojich snov vrátili
9 - mnohých vrátili, alebo ich vyhostili naspäť
10- mnohí sa vrátili v cudzích službách
Poznala a poznám ľudí všetkých uvedených kategórií

Bronzový

Co vím, tak kvůli prachům a tomu pozlátku, kterým se u nás západ prezentuje.

Mně by museli nabídnout opravdu hodně, abych natrvalo odešel, protože na rozdíl o zjentka a chachara si myslím, že v Česku ještě existuje daleko víc slušných lidí, kteří pomáhají a soucítí. Alespoň já kolem sebe takové mám. A na západě jsem jich tedy moc nepotkal. Proč by si také měli pomáhat, když jsou zvyklí si moci všechno dovolit?

Pokročilý

Někteří mají různé duvody, Frantík Procházka 500 melounů, Honzík hrobař mordy, Jan Jarolímek mordy, mistr tunelář Jan Mareš 70 melounů, zvrhlík Martin Šimůnek souložník s mlaďochy, prodavačka žen Terezia Nováková, ďáblice Anča Kastrinčáková grošáky výbušnina, elektrobestie Evička Kořínková, Ivetka Bauerová 2,5 melounu, krvavý anděl Alisa Kvirsová pistolník, mistr Kožený a jeho akce, mafián Krejčíř a.t.d. každý měl jiný důvod opustit republiku, kde je pro několik chytráčků všechno možné

Diskuze k otázce

Stříbrný

Agneta

led >>> "10- mnohí sa vrátili v cudzích službách" > jako generální manažér něm. firmy Willi Betz v Česku?:DDD

Zlatý

led

máte pravdu,
mnohí prišli ako zástupci zahraničných firiem a občania cudzieho štátu.

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 345
Zlatý annas 287
Zlatý hanulka11 223
Zlatý led 207
Zlatý gecco 172
Zlatý quentos 161
Zlatý marci1 144
Zlatý mosoj 115
Zlatý Lamalam 109
Stříbrný Agneta 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.