Proč jsou ženy považovány za něžné pohlaví? Proč jsou ženy upředňostnovány k přežití místo mužu?

Nejlepší odpověď
Drap

Protože jsou od nepaměti důležitější, houževnatější a přizpůsobivější

Další odpovědi
Danča84

Něžné pohlaví, protože máme – nebo alespoň dříve kdy ten výraz vznikl, jsme měly – mírnější povahu, než muži. To je dáno hormonálně, agresivitu způsobuje hormon testosteron. Bohužel od dob kdy se masově rozšířilo používání hormonální antikoncepce do sebe muži dostávají s pitnou vodou, v potravě atd. spoustu ženských hormonů, a tím „měknou“, a naopak ženy v sobě pěstují hrubost, bezcitnost. Snad z frajeřiny, nevím (já taková nejsem).
Co se týče druhé otázky, asi máš na mysli ono „ženy a děti první“. Je to proto, že ženy většinou vychovávají děti, a vždy se dávala přednost nechat dítě s matkou, nežli s otcem. Nicméně se toto pravidlo moc nepraktikovalo, pověstný Titanic byla spíše výjimka.

venkovan

Jeden muž dokáže oplodnit mnoho žen. Ale jedna žena porodí během roku prakticky jedno dítě.
V případě potřeby a přežití, žena dokáže nahradit práci muže, ale muž funkci ženy pro zachování rodu nedokáže. Mnohoženství není nic jiného, než reakce společnosti na nedostatek mužů. Je zpravidla zavedeno v národech, které neustále válčily.
Není v tom tedy nic mimořádného – jen princip jak zachovat rod nějaké smečky , tlupy apod.
A něžné – když se podíváš na postavu ženy a muže, tak vizuálně žena je útlejší – má pro muže (tedy většinu) pohlednější křivky atd.

Michal Kole

asi proto že dokáží rodit děti a mají „slabší“ fyzickou stránku.

Pokud by jsi chtěl, aby ti manželce, aby ti uplavala kilometr a bude za 100 až 300 m vysílená přitom tvůj syn by to fgyzicky zvládl bez problémů

Damiana

Protože lidstvo nepřiznává nadřazenost tomu pohlaví, které rodí, ale tomu, které zabíjí.