odpomass

Proč jsou všechny tv loga v ČR šedé?

Proč jsou všechny tv loga (rozuměj – nepřetržitě zobrazovaná mini-loga vlevo nahoře dané televize) v ČR šedé (černobílé)? Vím, že do jistého roku (několik let zpátky) měly všechny (/většina) televize u nás loga barevné. Potom se ze dne na den všechny změnily na šedé. Je to nějaký předpis daný Radou pro rozhlasové a televizní vysílání?
Doplňuji:
Bedy: Já právě tuším, že ta změna měla něco společného buď se zobrazením loga pro nějaké specifické účely. Ale óčko v té době nebylo veřejně dostupným kanálem (bylo placené), ale u všech „běžných“ (neplacených) stanic tato změna proběhla víceméně v jeden okamžik a to se mi zdálo zajímavé…

Nejlepší odpověď
Bedy

Všechny stanice namjí šedé logo – třeba Óčko má barevné 😉

No ono to je udělané tak, že je to jako vodoznak a tolik to neruší a hlavně takové logo má určitou průhlednost a to je dobré kvůli plazmovým televizím – pokud bude delší dobu na jendom místě ten samý obraz, může se to tam jakoby vypálit do toho a pak to logo takt trochu uvidíte všude.
Doplňuji:
Pokud se nepletu, tak Óčko placené snad nikdy nebylo, jen ze začátku vysílalo na satelitu z Astry a přes kabelovku (záleželo na operátorovi, zda-li ji dal do základní nebídky či ne) a pak až po digitalizaci pozemního vysílání (chytání přes anténu) začalo vysílat v multiplexu 3, ale pak odešlo do MUX4 a dnes myslím vysílá zase v MUX3, pokud nevysílá v nějakých regionálních muxech.
(MUX je zkratka pro MUltipleX)

Ale opravdu si nevzpomínám, že by Óčko bylo placené.

odpomass

Bedy: To s tím vypalováním by ale platilo i pro barevné logo, ne? :)

Bedy

To vypalování je právěže pro barevné logo (ale i pro šedé – ale díky průhlednoti to není tak „agresivní“ a rychlé).

Je teda pravdou, že nové plazmové televize prý tím netrpí, ale ty starší právě tím docela trpěly.
Když byla ještě barevná loga, tak se logo občas animovalo (po určité době) – a to bylo právě díky těmto „prvním“ plazmovkám.