Proč jsou vagóny ČD tak špinavé?

Proč jsou vagóny ČD uvnitř tak špinavé? Nedávno jsem jela vlakem a na uličce bylo vylité pivo, v kupé ulepené sedačky od nějaké marmelády nebo co to bylo. To tam nikdo neuklízí?

Nejlepší odpověď
mj81

Protože jsou cestující prasata a neumí se ve vlaku chovat ☹ Nebo myslíte, že tam to pivo vylil nejvyšší pan železničář?
Jezdil jsem jeden čas s dálkovým autobusem linku dlouhou 150 km. Na konečné jsem pak sbíral po voze obaly od baget, prázdné lahvičky od pití, zahozené jízdenky, obzvlášť chutné byly třeba posmrkané papírové kapesníky… A po dalším spoji to tam bylo zas. Nekonečná práce.
Vagóny se sice uklízí, ale… Ta souprava má taky nějaký jízdní řád, rozpis, na kterých vlacích pojede a ne vždy je z časových důvodů možné uklidit jí hned po každém vlaku.

Další odpovědi
KOLMIX

Přesně jak odpověděl Mj81.

Vozy ČD, prochází stejně jako všechny vlaky jiných dopravců a stejně jako všechny ostatní veřejné dopravní prostředky pravidelnou očistou, na ČD je to obvykle formou přetření podlahy vozů, vysypání košů + úklid nepořádku po cestujících na sedadlech a stolcích obvykle při delších turnusových prostojích v koncových/výcho­zích stanicích, někdy i během jízdy u dálkových spojů. Pak jsou „hloubkové očisty“ či „dezinfekce“, kde se provádí kompletní čištění všeho, ale to už samozřejmě vyžaduje odstavení vozu mimo provoz, což je při současném kritickém nedostatku vozů docela problém – obzvlášť v pátek a neděli, kdy je na trati doslova vše, co má kola, včetně např. lůžkových vozů, které jsou do vlaků řazené jako běžné 2. třídy atp.

Ona známá „špína“ je bohužel vpodstatě neoddělitelným atributem všech hromadných dopravních prostředků – prohlédněte si pozorně třeba autobusy. Je to totéž, jen špína není díky stísněnějším prostorovým poměrům tolik vidět.

Všechny vozy ČD prochází i přes svůj mnohdy úctyhodný věk pravidelnými opravami a dnes už i drobnými modernizacemi interiéru (potažení sedaček látkou, výměna obložení, osvětlení, stolků a polic), po kterých se do provozu vrací „jako nové“. Jenže stačí pár týdnů provozu a cestující z nich udělají opět to, nač všichni nadáváme.

V tomto případě vpodstatě nelze vyžadovat nápravu od Českých drah, nýbrž od cestujících. Dokud se budou někteří z nás chovat jako hovada, nepomůžou nám ani supermoderní vlaky, bude to stále stejné…

kenyrts

To je hrozně jednoduché,ČD nemají peníze,nemají lidi,nemají dotace a pak to takto vypadá!!!Ale ve zkutečnosti:
pokud by se měli státní dotace ČD promítnout přímo do ceny jízdného,stálo by jízdné Praha-Ostrava 1Kč......