dmatejek777

Proč jsou v USA nejlepší herci a režiséři na světě? A proč v Česku v porovnání žádní takoví špičkoví herci nejsou?

Nejlepší odpověď
fcoop

To je složité.Menta­lita,tradice,důs­lednost a hlavně americké pojetí Stanislavského.
STANISLAVSKÉHO ME­TODA

Stanislavského metoda, herecká metoda, kterou rozpracoval K. S. Stanislavskij. S. m. požaduje, aby se herec psychologicky vcítil, identifikoval s postavou. S. m. klade důraz na hlasový projev a pohyby těla. V Evropě S. m. ovliňila řadu divadel a herců. V USA zpopularizována divadelními soubory Group Theater a new yorským Actor's Studio, ve kterém vystupoval např. Marlon Brando. S. m. ovlivnila herce v době nástupu filmu a televize vyžadující jemné projevy grimas, hlasu a pohybu těla.

U nás – tak jako v jiných zemích jsou samozřejmě špičkoví herci i režiséři. Naprosto rovnocenní s americkými.
Jenže ta fabrika na sny – Hollywood – tam to mají těžce zmáknuté. Prachy,reklama,vyt­váření kultu jednotlivých herců – masírování mozků.
Vždyť o prachy jde vždy až v první řadě.
Doplňuji:
http://www.osud­.biz/09-03-2012/892/duch­ovno/stanislav­skeho-metoda-herecke-prace

Další odpovědi
iceT

Ale kdo ti to nakecal?Jen v provnání s americkými herci a režiséry nejsou celosvětově slavní,i když film Cesta do pravěku byl před lety bombou i v USA.
Doplňuji:
A myslím si,že Asiati(Čínani,Ja­ponci)mají velmi pěkně zpracované historické filmy,i když mnoho z nich je spíš jako pohádka,ale výpravu a triky mají úžasné)

arygnoc

no škoda, že nepozeráte aj české filmy.

je pravda, že z toho množstva produkovaných filmov v hollywoode sa nájde občas aj dobrý film, ale väčšina je totálny brak B, C, …X produkcie.

ivzez

Asi to bude záležet na úhlu pohledu,
ale já jsem třeba mezi americkými
režizéry neobjevila nikoho, kdo by
byl stejně dobrý jako třeba náš Jiří Menzel.

U herců už je to trochu lepší, tam by se pár dobrých našlo.
Ale stejně mi naši herci přijdou věrohodnější.

U amerických fimů hodně dokáže udělat dabing (čeští herci).
Ale zkuste se na pár filmů podívat v originále …