novvem

Proč jsou v proteinech umělá sladidla a můžou mi nějak uškodit?

Nejlepší odpověď
Tw!st

Protože kdyby tam měli být cukry jako sladidla, pak by to narušovalo hodnoty které by protein měl mít, tím pádem by byly nevhodné a sportovci by proteiny s cukrem neužívali. V tom množství v jakém tam jsou ti rozhodně uškodit nemůžou, možná jsou i „zdravější“ než cukry.

Další odpovědi
da ny

Protože bílý cukr je „jed“ a „fitnesáci“ jsou posedlí rádoby zdravou výživou ;)
Kaloricky je to prašť jak bouuchni!
Umělá sladidla (jedy) jsou levnější. než kvalitní sladidlo a dobrý konzervant.
A hlavně je tady velká skupiona lidí, pro které jsou doplňky stravy primárně určeny a to jsou i diabetici. Proto je všude Aspartam a podobná swinst*a.
Také proto, že výrobek (u limonád) bez cukru je zván jako „light“ a to proto, že tam není cukr. Kaloricky je to stejné, jen do sebe některé „modelíny a fitnesáci“ soukají nezdravou chemii.....

RyuzakiKate

Přesně, jak říká Tw!st, a ještě k tomu tam rvou palmáč :/ ona ti ta sladidla sice nemusej nic udělat, ale z dlouhodobého hlediska to opravdu není nic dobrýho. A když si vemeš, že jedna porce jsou 3 vrchovatý polívkový lžíce ve 300 ml vody/mlíka (ať už živočišnýho, nebo rostlinnýho), tak se zaručeně po*ereš, stejně, jako jsou tato sladila ve žvýkačkách a na obale se píše, že při překročení denní dávky může vyvolat projímavé účinky, tak to je to samý.
Je třeba se dívat na složení a poměr bílkovin a cukru. Nejkvalitnější je prý syrovátkový protein. Já si plánuju pořídit nejspíš nějakej veganskej protein, jelikož aspoň tam je záruka, co jsem tak koukala, že tam nebudou žádný sra*ky. A nemusí to bejt jenom sója, ale existují i hrachové proteiny, rýžové, konopné atd.

dr.luha

Aspartam ti vypálí do mozku díry. Asi proto jsou namakaní řízci tak inteligentní…

Lamalam

Něčím osladit se to musí, aby to bylo trochu chutnější. Cukr je drahý, tak tam místo něj dávají levnou syntetickou náhražku.

Michálek1245

Proto bych prostě nešel nic do ničeho syntetického. A celkově ty syntetické a umělé proteiny jsou docela zlo. Mě třeba teď hodně baví zdravé produkty od https://www.all-the-best.eu/ a hlavně se snažím ten protein doplňovat pomocí běžného jídla a ne přes doplňky stravy. Jasně, stojí to víc, hlavně v oblastech energie a času, ale člověk si na tom třeba pochutná. :)

terkaprihodo

No, možná bych si o těch umělých sladidlech zkusila něco přečíst. Je to fakt s prominutím pěkné svinstvo. Dnes už jsou ale některé proteiny slazené přírodně, třeba stévií. Vím, že manžel jeden takový má a chutná to dobře. Já jsem teď začala testovat proteinový koktejl formula 1 od https://www.her­balife.cz/pro­dukty/244k-formula-1-limitovana-edice-s-cokoladovo-pomerancovou-prichuti-550-g/ a ten má také jen přírodní složení.