Comanch

Proč jsou testy časově omezené?

Napadla mě filosofická otázka, proč jsou testy časově omezené? Ať už je to test ve škole, autoškole nebo v kurzu. Jediný význam vidím v tom, že tam s vámi učitel nebo komisař nemůže být samozřejmě celý den. Ale má to spoustu nevýhod jako že to lidi stresuje a ani třeba nestihnou napsat vše. Proč máte při určitých testech čas třeba jen 20 minut a co nestihnete napsat, tak prostě smůla. Copak se na vaší rychlosti projeví jak dobře látku umíte?

Nejlepší odpověď
rtepp

V řízení auta se také musíte rozhodovat okamžitě a ne přemýšlet nad dopravní situlací hodinu.

Další odpovědi
dědapetr

Ano projeví se to,pokud látku ovládáte jste schopen test napsat i rychleji jak za těch 20 minut.Je to vyzkoušené na několika respondentech a pak zprůměrováno.

chudst

U normalnich testu ve skole ci autoskole je to proste klasicky prumer – bud to vite a pisete, nebo to nevite a ani 120 minut by vam nepomohlo.

rtepp: na klasicke testy na pocitaci mate 30 minut, ja je mel za 15 minut hotove a dvakrat zkontrolovane. V autoskole je hodne casu.

U prijmacich testu je to schvalne casove omezene, aby lide dokazali, ze dokazi pracovat se stresem a vybirali si nejvhodnejsi otazky, na ktere zodpovi. Nepredpoklada se, ze vsichni zodpovi vse, to je vicemene nemozne – ale dulezite je, ze se pod tlakem lidi nezhrouti.

Ella

časový limit slouží k tomu, aby nad tím někteří extrémní jedinci neseděli týden…
Navíc ten limit je prověří, dokážou, že umí zvládat stresující situace, navíc když je příliš mnoho času u testů člověk dostane chuť si projít odpovědi, zamyslí se nad tím a naseká víc chyb při opravování než by jinak udělal =) vyzkoušeno…