Mirdas

Proč jsou terčem vtipů právě policisté ?

Z jakého důvodu jsou hned po blondýnkách nejčastěji terčem vtipů odjakživa zaměstnanci policie ?
A znáte nějaký nový vtip ?
Doplňuji:
Nejčastěji jsou středem posměchu dopraváci, nebo vtipy jsou všeobecně na všechny ?

Nejlepší odpověď
annas

Proč? Každý má jiných názor. Tak nějak si to představuji já.

Mnohdy stačí, aby někdo při setkáním s policistou získal špatnou zkušenost, předal ji dál a vtip je na světě. Několik jedinců kazí pověst ostatním.

Často při setkání s poicistou vznikají situace, které by se daly řešit jinak Napadají mě Werichvoa slova – nejhorší je střet s blbcem, tuplem když má funkci…mnohým chybí zdravý selský rozum , .přirozená autoritia, nikoliv vynucovaná …Opravdu by měli Pomáhat a chránit..

U mnohých lidí slovo „policista" vyvolává často obtěžující silniční kontrolu, třeba i korupci a liknavost při vyšetřování. Často nepracují tak, abychom se dočkali jejich „kvalitních“ služeb ve chvíli, kdy je opravdu potřebujeme. a očekáváme. Naopak, aby zasahovali do života co nejméně, když je nepptřebujeme..

Ale jisté nepřesnosti, chyby, , necpochopení situace atd.. jsou vidět i u jiných profesí. Vtip vyjadřuje jakýsi pocit, názor, ukazuje na absurdní situaci, komičnost, paradox, něco se přidá, zkreslí. Ale pobaví.

Další odpovědi
fcoop

Viděl jsem,jak policisté kontrolovali chlápka s autem. Byli dva a nešlo nevidět,že mají takový zvláštní výraz.Pak jsem pochopil – poldové měli na dveřích auta heslo:„Pomáhat a chránit“, a ten muž:„Otravovat a buzerovat“.

Jsou moc na očích,je to perzekuční složka – to znamená,že mají moc – a humor je v podstatě jediná obrana.
Revizory také nemá nikdo rád.

Oproti tomu – pošťáci v podstatě nikomu nevadí.....

Z policejního protokolu: „Pachatel odcizil neznámé množství pětikorunových mincí v celkové hodnotě 300 Kč.“

Blondýnka jede autem a zastaví ji policajt. „Doklady prosím.“ Blondýnka na něj tupě zírá. „No takovou kartičku, je na ní vaše fotka.“ Blondýnka chvíli váhá, za chvíli se začne přehrabovat v kabelce. Vyndá zrcátko a podá mu ho. Policajt se na něj podívá a řekne: "To jste mohla říct dřív, že jste policajt, jeďte

Policajt zastavil auto. „Pane řidiči, nesvítí vám heligon. To bude za 500,–“ – „Snad halogen, ne?“ – „Á tááák – pán je ještě suterén..“

Policista vezme svou dívku na rande do kina. Když se film chýlí k závěru, dívka se k němu nakloní a zašeptá: „A teď přijde happyend.“ Polda zabručí: „Tak to doufám, že si nesedne před nás.“

marci1

Proč jsou terčem vtipů policisté ?
http://nd03.jxs­.cz/393/935/06090e62a2_6­3807800_o2.jpg

„V rozhlase na policejní stanici se ozve hláška : Je právě dvanáct hodin. Malou ručičku nehledejte, je za velkou. “

anonym

Kámoška, kdysi na setkáních ´u piva´ říkala, ať si neděláme z policajtů srandu, že oni fakt nejsou tak blbí, jak se ve vtipech říká, ona že to ví – protože s jedním chodí…
A pak jednou došla, sosla panáka na ex a vyprávěla nejnovější zážitek – ´mladej´ otvíral plechovku džusu, udělal díru – a džus netekl. Tak mu ta kámoška povídá, aby udělal díru ještě na druhé straně. Kluk nelenil, otočil plechovku vzhůru nohama a udělal druhou díru…
Takže už jsme pak mohli vtipy o policajtech vyprávět ´bez omezení´…
😉
Na druhou stranu musím uznat, že po ´89 mnoho z oněch nabubřelých blbů z policie ´vylili´.

Andrejs

Protože si sami o to svým jednáním často říkají.

Fienir

Protoze policiste jsou nenavidenou (nekdy i pravem) profesi. Jejich funkci je dohlizet na pravidla systemu a sankcionovat jejich poruseni. Jenze pravidla jsou nastavena tak spatne, ze jsou nuceni nekdy zasahnout, i kdyz zasah je nesmyslny. (napr. zasah proti starence, ktera si doma pestuje konopi, atd.) Za to vsak nemohou, za to mohou ti, kteri ta pravidla stanovuji.

A pak jsou k tomu prispivaji i policiste, kteri se k policii pridali, ac nejsou psychicky zpusobili k tomu, aby tuto funkci vykonavali. (ti, co se chteji hadat, bit, strilet)
Doplňuji:
Jinak jsou i policiste, kteri si nesmyslnost pravidel uvedomuji a napr. zatykani starce, ktery si pestuje konopi, neprobiha tak, ze mu rozmlati dvere, vlitnou do domu, srazi ho na zem a nasadi pouta, ale probiha zpusobem napr. vyzve ho, aby se posadil a nejakym setrnym zpusobem mu sdeli, ze porusil pravidla a ze bude muset jet s nimi. Takove policisty respektuji, ale je jich malo.

mosoj

Asi proto aby si ti co dělali pomocníky nemuseli utahovat ze sebe !!!!
Pomocníkem byl kde kdo a hodně jich stále žije.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-to-za-blbou-zabavu

anonym

Marci:
Pip, pip, pip, pip, pííp – je osm hodin.
Dodatek pro příslušníky VB – velká ručička je na dvanáctce a malá na osmičce.
Dodatek pro pomocníky VB – osmička připomíná sněhuláka.
___
Pro ty, kdo nevědí, co/kdo byli „pomocníci VB“ (Pomocná stráž Veřejné bezpečnosti) – to byli dobrovolníci, natolik hloupí a nevzdělaní, že je ani za ´socialismu´ do SNB (Sbor národní bezpečnosti) nevzali.*) Tito lidé se ovšem cítili (zřejmě) natolik povoláni chránit bezpečnost a zákony tohoto státu a poslušných občanů, že nelenili a se žlutou páskou na rukávu svého ´hódobóžového obleku´ doplňovali hlídky VB, kdykoli byli požádáni (nebo se prostě ´vnutili´ – ani sami příslušníci je neměli moc ´v lásce´).
___
*) Jací to byli inteligenti a vzdělanci je jasné i z toho, že tehdy k SNB, podobně jako do ČSLA, přijímali s otevřenou náručí v podstatě ´každého´.

marci1

ad mowla : Taky dobré. A s tím džusem, to jsem se zasmála. ! 🙂
http://www.po­bavime.cz/wp-content/upload­s/policiste-hlupaci.jpg

mosoj

Už to tady bylo. Pomocníkem byl kde kdo , že ?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-to-za-blbou-zabavu

zzzzz

vždy v tu nejméně vhodnou dobu mi dojdou palečky:-(((

vagra

Někde jsem zaslechl, že o policistech žádné vtipy neexistují.
Že prý všechno, co někteří lidé považují za vtip, je pravda!
Tak nevím… :)