tatanka

Proč jsou státy USA a Kanady uspořádány geometricky skoro všechny do čtverců či obdélníků?

Nejlepší odpověď
Drap

Proto, že hranice byly tvořeny u stolu pravítkem a ne podle přirozených hranic, jak to většinou je v Evropě.

Další odpovědi
majestic

Kvůli lepšímu proudění vzduchu.

L. da Vinci

Vzniklo to historicky, jako umělé hranice. Koupí Lousiny vzniklo na západ od Mississipi obrovské teritorium, které nepatřilo k žádnému státu. Postupně v průběhu 50. – 60. let 19. století vznikly jednotlivá teritoria a později státy s velmi jednoduše defionvanými hranicemi typu 40 rovnoběžka atd.