zelí

Proč jsou si lidé rovni?

Proč jsou si ve vyspělých zemích lidé rovni? Vysvětlím svou otázku na příkladu.

Mějme čtyři lidi. Všichni se narodili do průměrných rodin, všichni měli cca stejné možnosti.
První je chytrý a pracovitý a stane se z něj chirurg.
Druhý není moc chytrý, ale práce mu nesmrdí a stane se z něj zemědělec.
Třetímu práce nevoní, celé dny se fláká a popíjí a pobírá sociální dávky.
Čtvrtý to „má na háku“ a v 17, po dokončení ZŠ se z něj stane zloděj a znásilňovač.
Přesto, že se první dva snaží, třetí se snaží na společnosti přiživit a čtvrtý ji dokonce škodí, mají všichni čtyři právo volit, právo na zdravotní péči, právo na volný pohyb, právo se rozmnožovat,…

Neměla by určitá práva být deklarována výměnou za plnění elementárních povinností ze strany dotyčné osoby? Třeba dodržování zákonů a prácování? Co třeba ti migranti? Neměla by jim být uděleno právo na azyl třeba až po tom, co dokáží, že za to stojí? Co třeba takové Německo, plné technicky vzdělaných lidí, jeden z motorů lidského rozvoje, co řeknou tamní obyvatelé na to, že budou umlčeni hordou lidí, kteří přišli v mnohých případech ze zemí, kde sotva ovládli zemědělství? Lidé, kteří lžou už proto, aby dostali azyl? Lidé jejiž předkové byli pravděpodobně stejní jako oni a místo práce a přemýšlení si radši nadělali kupu děcek, ono už nějáké přežije,… Lidé, kteři přišli krást a znásilňovat, ale mají stejná práva, protože jsou jedinci stejného živočišného druhu, ale jejich přístup k životu je diametrálně odlišný? Nehledě na to, že někteří z těchto lidí nás mohou brát jako méněcenné například proto, že nejsme Muslimy?

Jsou práva automatická nebo jsme se jen stali otroky politické korektnosti?

Kepelr: Právě na to se ptám. Nezajímá mě rasová, náboženská,....., segregace. Ale na to, využít šance být ku prospěchu vs. dělat problémy.

Nejlepší odpověď
Kepler

Různých pokusů roztřídění lidí na árijce a podlidi, věřící a nevěřící atd. jsme tu už měli dost. Nikdy se to neujalo. Při narození máme všichni šanci a potenciál na všechno co popisuješ. Proto jsme si rovni.

Další odpovědi
tforro

Jsme si všichni rovni, aby si někteří mohli být rovnější..
Já se ptám, kdo a na základě čeho, by rozhodoval, že ten kdo pije, ten kdo se fláká na úp a vůbec žije zhýralý život, že dotyčný by měl být omezenna některých právech? Možná by to bylo správné, ale v jakých a v jakém rozsahu?

K těm migrantům : Proč by dokazovali, že za něco stojí, když oni žádají o AZYL, protože u nich doma je válka? Oni se přeci chtějí ukrýt před jistou smrtí. Vždyť podle paní Merkel jsou tu jen dočasně, jen na 3 roky a půjdou zase domů,ne 🙂

  • Můj názor je takový, že se tu během let rozmnoží jak potkani a tím pádem jsou z nich němci a můžou zůstat…

klumprt

I když by někteří rádi, aby se uplatňovala absolutní rovnost všech lidí, a dokonce někteří jsou ochotní imigranty zvýhodňovat, tak jednou nás okolnosti donutí rozlišovat lidstvo na občany naše a spřátelených zemí na jedné straně a na neobčany na straně druhé. Je to otázka přežití naší kultury jakožto historicky a celosvětově nejpříjemnější k životu.
Politická korektnost má ještě druhé přiléhavější jméno – neomarxismus. Je to cosi, co se potichu rozlezlo po západoevropské politice v době, kdy my jsme se tady potýkali s se zbytky klasických revolučních marxistů-leninistů a posléze s tržním hospodářstvím.
Na rozdíl od marxistů-leninistů nechtějí neomarxisté dosáhnout změny světa prostřednictvím revoluce, ale právě ovládnutím škol, státních a politických institucí. Typickým představitelem neomarxistky je Federica Mogherini – vysoká představitelka Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku. Ti lidé mají představu o tom, jak by měl svět vypadat a mají pocit, že svojí představy mohou dosáhnout vychováváním občanů prostřednictvím vládní politiky. Což nakonec vede k nové cenzuře a totalitě, kdy některé názory jsou umlčovány a některé politické kroky jdou přímo proti mínění občanů. Což už s demokracií přestává mít co společného. Jenže lidé na západě to nevidí, protože to neznají tak dobře, jako si to pamatujeme my z dob vlády KSČ.

Šidlo

pokiaľ viem, grázel príde o viaceré svoje práva vo väzení
lempl by mal prísť o dávky, ktoré mu dovoľujú lemplovať

ibaže najprv treba stanoviť, a to presne, kto je grázel a lempl, a kto chorý jedinec.....ono, či už domorodec alebo prisťahovalec, jeden z 10 ľudí má poruchu osobnosti a to je najlepší základ na kriminál, hlavne ak sa spojí s nižším IQ.....a táto kombinácia a jej nezvládanie je chybou spoločnosti

problém koreknosti je, že bráni každého, kto má čo i len trošku problémy, a to je zlé......lebo trošku problémy nedávajú právo ubližovať iným…trošku problémy si má človek nejako poriešiť sám so sebou

kto nie je menšina/prisťa­hovalec nepochopí, čo je diskriminácia.....a že obranou proti diskriminácií nie je poctivý život…ani náhodou…to je skôr provokácia pre väčšinu, neschopnú poctivého života (tzv.slovenská norma správania).

zjentek

No dovol?