Jakub

Proč jsou si lidé nevěrní?

Proč, i když mají lidé dobrý vztah, jsou si nevěrní.
Doplňuji:
Proč jsou si lidé nevěrní? K čemu je vlastně věrnost? Do hry zde vstupuje biologické a morální hledisko. Nevěry se vyskytují v nespokojených vztazích, ale setkáváme se s nimi často i ve vztazích spokojených. Důvody mohou být ryze sexuální, může jít o touhu po dobrodružství, povýšení v zaměstnání; takový milenecký skalp leckomu zvyšuje sebevědomí a nelze zapomenout na úskalí staré dobré krize životního středu a krizí následných.

Nejlepší odpověď
dudu

Každý má nějak nastaveny etické a morální mantinely a stanoveny určité hodnoty, které se snaží respektovat a ctít.
Stupnici hodnot jako je úcta ke druhému, pokora, respekt pak také posuzujeme různě a podle rozdílných měřítek. Jestliže se u nás rozpadá každé druhé manželství, tak se určitě změnil jak úhel nazírání na morálku, tak i primerní celospolečenské hodnoty. Ve finančnictví se tento jev nazývá inflací, v mezilidských vztazích marasmem.
Zkusme se společně zamyslet nikoliv nad důsledkem, ale nad příčinou.

Další odpovědi
Wareg

Protože i v tom dobrém vztahu může dojít chvilka, kdy se vztah stává stereotypním a v nehlídaném okamžiku, pokud se se stereotypem nezatočí včas, může občas někdo „klopýtnout“. Další důvod je sice dobrý vztah, ale nesouhra v sexu nebo jen lákavá nabídka, která jistě každému polichotí, ale někdo podlehne. Těch důvodů mohou být mraky…

panenka

Nevěry se vyskytují v nespokojených vztazích, ale setkáváme se s nimi často i ve vztazích spokojených. Důvody mohou být ryze sexuální, může jít o touhu po dobrodružství,Zažít v sexu něco nového, povýšení v zaměstnání; takový milenecký skalp leckomu zvyšuje sebevědomí a nelze zapomenout na úskalí staré dobré krize životního středu a krizí následných.
V nespokojeném vztahu to bývá snaha nalézt něco co v manželství chybí např:projev porozumění,zájem o člověka atd…
Osobně tohle nesnáším.

Miroslavst

Já přidám svoji úvahu a postřeh, který v určitém směru je jistě pravdivý.
Jde o to, že takhle jsem jel s kamarádem autem, koukali jsme samozřejmě po okolí a v tom okolí se vyskytovaly ženy. Každý chlap to jistě pochopí-prostě kdo se nepodívá na pěknou ženskou že?
No a jeho slova byla: „To je hrozný, že ostatní ženy jsou hezčí než ta vlastní“.
Nemyslel tím že by měl škaredou ženu, ale jistá pravda v tom je.
I když budu mít doma nejuznávanější krásku na světě, zcela určitě se otočím za jinou a možná ještě hezčí.
Vím, otočit se není nevěra, což je vlastně otázka, ale už při pohledu na tuto skutečnost ohledně krásy jiných žen zavdává určitou příčinu nevěry.
To samozřejmě platí i opačně pro druhé pohlaví. Nechci se nikoho dotknout-tedy toho, kdo tvrdí že on(ona) v žádném případě ne. Prostě nikdy neříkej nikdy.

faktor82

Snad protože jim v sexu něco chybí nebo chtějí někoho jiného, kdo jim fyzicky lépe sedí nebo chtějí prostě jen „zkusit“ někoho jiného?

Kostík

Jsou zde různé oslavy, párty a podobně, a najednou se objeví někdo, kdo lichotí a říká věci které žena, či muž doma neslyší, většinou je tam i alkohol a zábrany jsou pryč a protože je to s tou osobou poprvé, dávají do toho oba maximun a je to pro ně tak krásné, že si to chtějí zopakovat a tak vzniká nevěra, doma stereotyp, vaření, uklízení, hladnej manžel, neposlušný děti…
A sex osm vteřin a dost.
Ale málo těchto nevěrníků si uvědomuje, že za nějaký čas s touto milovanou partnerkou, či partnerem, bude tento vztah stejný, ba naopak i horší.
Proto nejsem nevěrná a vážím si toho co mám doma.

anonym

za ženy mluvit nemohu,ale většina chlapů je nevěrná proto,aby si dokazovali jací jsou ještě „Jůrové“,a mají strach aby o něco v životě nepřišli.

ReHu

Možná krom biologického a morálního hlediska vstupuje do hry i libido.

Michal

To bude asi touha lovit a objevovat.