nikeroska

proč jsou romové nepříspusobiví občané?

proč jsou „pojmenování“ zrovna takhle?

Nejlepší odpověď
quentos

Protože se nedokáží přizpůsobit prostředí, v němž žijí.

Další odpovědi
anonym

Nepřizpůsobiví? Dej jim čas,vždyť žijí na NAŠEM území teprve něco přez 600let. ! Nabízí se otázka proč když přizpůsobivá,způ­sobná majorita bydlí v několika panelácích,říká se tomu sídliště.Když nepřizpůsobivá minorita bydlí v několika panelácích,jedná se o ghetto :D.Ale vážně,pokud se o této otázce chceš skutečně dozvědět fakta,doporučuji přečíst knihu „Tabu v sociálních vědách“ od Petra Bakaláře.

www

Rozhodně jejich většina ano. Nebo máš jinou zkušenost?
To slovo vzniklo, aby byli právě oni nějak zamaskováni, těch „neromů“ je mezi těmito totiž málo.

Zdroj: Zkušenost

bolak

Kdo tvrdí? Já bych řek že jsou naopak přizpůsobiví až moc. Vždyť se podívej, vzdělaný nejsou, číst neuměj, mluvit pořádně taky ne, všechno zvládaj jen za pomocí ústní lidové slovesnosti a přesto přežívaj dál bez toho aniž by museli použít ruce nebo hlavu. Prosperujou navzdory lenosti a vlastní negramotnosti a z minima dokážou vytlouct maximum. Jestli tohle není důkaz vysoké inteligence tak co už?

Damiana

Je to totální blbost, že Cikáni jsou ti nepřispůsobiví!
Nepřizpůsobivý občan je ten, jenž odmítá nebo se vůbec nedokáže přizpůsobit vnějším okolnostem, zejména počasí, klimatu, klimatickým změnám, politické, ekonomické, kulturní či sociální situaci a chování ostatních obyvatel. Toto pojednání se nezabývá lidmi bez státní příslušnosti (apartida), neboť ti nejsou občané. Nepřizpůsobivý občan je trochu oxymoron, neboť k získání státního občanství je třeba projevit jisté množství přizpůsobivosti.

Ubytovny nepřizpůsobivých občanů bývají zpravidla zřizovány na odlehlých místech.
Způsob života nepřizpůsobivých občanů se zásadně odlišuje od života přizpůsobivých občanů. Ve většině civilizovaných států početně převažují nepřizpůsobiví občané nad přizpůsobivými, což je jasná známka úpadku západní společnosti. Tito občané svým chováním škodí nejenom ostatním, ale i sami sobě; kdyby se dokázali přizpůsobit, žili by lépe a radostněji.
V České republice je tradiční klimatickou hodnotou, že velmi často prší, každý rok přichází zima, kdy mrzne a padá sníh. Nepřizpůsobiví občané se odmítají těmto skutečnostem přizpůsobit, navzdory tomu, že žijí v našem státě již po mnoho generací. Proto si staví, kupují nebo pronajímají domy či byty, popřípadě bydlí na ubytovnách, kde se dešti, mrazu a sněhu nepřizpůsobují. Zmíněné stavby jsou často velmi nevzhledné a svou existencí omezují veřejný prostor.
Někteří občané se také odmítají přizpůsobit sociální a ekonomické situaci. Třeba jdou po ulici, vidí nezamčené kolo a nepřizpůsobí této skutečnosti své chování, tváří se jako by tam kolo nebylo, nechají jej být, neukradnou jej, místo toho si kolo koupí za drahé peníze v obchodě, čímž se roztáčí bludný kruh konzumního chování. To pohoršuje všechny slušné lidi, jeden se vyjádřil takto: Již delší dobu nezamykám svou lacinou Meridu, neb doufám, že se někdo přizpůsobí a zbaví mne kola, jehož oprava by přišla na víc, než-li laciná Merida nová. Marně! Přitom to není tak dávno, kdy jsem neměl problém zbavit se i takového kola, kterého jsem se zbavovat nechtěl. Tato všeobecná netečnost a ignorance ohrožuje samé základy naší společnosti.
Také v tramvaji nejezdí načerno, vždy si kupují lístek, odmítají se přizpůsobit skutečnosti, že revizoři příliš často nechodí a když náhodou přijdou, dá se použít nějaká výmluva. Takoví občané také zpravidla každý den chodí do práce, vykonávají například povolání učitele za mizerných 12 000 Kč měsíčně. Kdyby se dokázali přizpůsobit svému okolí, měli by stejný příjem ze sociálních dávek, popřípadě by si zvolili mnohem výnosnější povolání tuneláře, korupčníka nebo poslance.
Tito občané se nepřizpůsobivě chovají i ve svém volném čase, kdy navštěvují například knihovny, muzea, galerie či divadla. Velmi drahý provoz těchto všech zařízení je přitom dotován z veřejných prostředků, z peněz nás všech. Kdyby se chovali přizpůsobivě, chodili by, stejně jako všichni ostatní, chlastat do hospod, nebo do veřejných parků, popřípadě by se prali na fotbalových stadiónech. Místo toho se tito občané odmítají přizpůsobit chování ostatních občanů a nenechají je v klidu prožívat jejich radost z alkoholu nebo z porážky protivníka, hned na tyto přizpůsobivé občany volají policii, aniž by je zajímalo, kolik takový policejní zásah stojí. Naštěstí mezi policisty mnoho nepřizpůsobivých občanů nenajdeme a proto Policie v takovém případě zpravidla odmítne jakkoli zasahovat.
Nepřizpůsobiví občané také vytvářejí velmi mnoho odpadků, které pak odkládají zásadně do popelnic či odpadkových košů a nestarají se, že je někdo musí vyvážet. Není možné je přesvědčit, aby odpadky odhazovali jen tak do ulic nebo do přírody, jako to dělají všichni ostatní.

Zdroj: Necyklopedie

Drap

Buď se nedokáží, nebo možná někteří i nechtějí se přizpůsobit všeobecně uznávaným pravidlům a zvyklostem

tatanka

Dle mého je to etnika, která nikdy nebude brát ostatní jako své, bude poslouchat pouze své vajdy, barony atd. Z minulosti všichni víme jak to je, kočovný národ, různé krádeže, násilnosti, zneužívání soc. dáve. Jinak si myslím, že hovoří za vše procentuální vyjádření obsazenosti nápravných zařízení---Rom a ostatní.

jmhad

přečti si povídky od Haška a pochopíš náturu těchto lidí,kteří si chtějí to své zachovat. Prostě jiný způsob života je pro ně něco divného,nepři­jatelného.Kdy­si náš jeden cestovatel si sem přivezl nějakého exotického domorodce.Chvíli ho ukazoval v Praze po kabaretech a on mu pak umřel.Nedokázal se přizpůsobit.