Proč jsou „prozváněcí“ automaty?

Už se nám několikrát stalo, že zazvonil telefon a když jsme to vzali tak se to „típlo“? To je obdoba odkazu ve spam mailu, kdy jenom chtějí vědět zda je mail/telefon aktivní?

Nejlepší odpověď
mufoid

To je jedna možnost, další možnost, že vás prozváněl automat z „placeného“ čísla – kde je vyšší zazba za volání, než normálně. Je tedy vhodné kontrolovat, z jakého čísla jste byl prozváněn – někdy může být i jen malý rozdíl v mezinárodní předvolbě a už je to za 90Kč za minutu