nac

Proč jsou propouštěni vězni odsouzení za platnosti minulých zákonů?

Domnívám se, že odsouzený podle zákonů platných do 31.12.2009 nemůže být propuštěn při změně těchto zákonů. Nejde o něco jako retroaktivita?

Nejlepší odpověď
Standa1

Protože to umožňuje ustanovení § 419 nového trestního zákoníku

§ 419 Přechodné ustanovení
Trest uložený přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona za čin, který není trestným činem podle tohoto zákona, popřípadě jeho nevykonaný zbytek, se nevykoná.

A naše pocity jsou v tuto chvíli BOHUŽEL úplně vedlejší ☹

Další odpovědi
kenyrts

naprosto s vámi souhlasím.