Standaa

Proč jsou polotovary nezdravé?

Doplňuji:
Děkuji všem za odpovědi 🙂

Nejlepší odpověď
gecco

  1. nejsou zrovna z ´nejkvalitnějších´ surovin (takže je nutné je dobarvit a dochutit chemicky)
  2. v mnoha případech jsou namísto běžných surovin používány chemické náhražky
  3. je požadována vyšší trvanlivost, takže obsahují chemické konzervanty

___
Kromě toho jsou v mnoha případech – vůči čerstvým surovinám, přímo nechutné…
😉
Doplňuji:
Není zač…
😉

Další odpovědi
anonym

Netvrdil bych,že jsou přímo nezdravé.Není to jen finální výrobek.Polotovar obecně je rozpracovaný nedokončený výrobek, který prakticky téměř vždy vyžaduje další následné zpracování na finální produkt.
Zpravidla jde o již kuchyňsky předpřipravený nápoj, jídlo nebo potravina, kterou je nutno doma (zpravidla tepelně) dále zpracovat a správně dotvořit. Například předvařenou rýži je třeba pouze velmi krátce povařit, karbanátek usmažit na pánvi, předsmažené bramborové hranolky ofritovat, bábovkové těsto v prášku smísit s rostlinným olejem a upéct v troubě, polévku v sáčku je nutno krátce povařit apod. Za polotovary lze v tomto smyslu považovat i některé potraviny v instantním provedení (tzv. convenience potraviny) – instantní polévku je obvykle nutno pouze zalít vroucí vodou.

anonym

Hlad je nejlepší kuchař…

dr.luha

Protože do výroby jdou ty nejlevnější suroviny. Ty jsou pak ještě degradovány dalším zpracováním, takže vysledné produkty kromě kalorií a konzervantů a barviv nic dalšího neobsahují. Vitamíny, enzymy a další užitečné látky jsou v ******* (pryč).