Ganymede

Proč jsou po Vánocích takové slevy na elektroniku?

Myslim to tak, proc se toho chteji zbavit, kdy to neni jidlo a nezkazi se to a neprodavaji to za plnou cenu jako obvykle. Vydelaji si tak rychleji?
Jako samozrejme lip pro nas, ale zajima me to z hlediska ekonomiky.

Odpovědi
Drap

I když jsou velké slevy, pořád obchodníci vydělají. Zvláště elektronika s rychle vyvíjí Uvolní se sklady a mohou nakoupit nové zboží.

Rokio

Je to kvůli morálnímu zastarávání elektroniky (=zastarávání vlivem vědeckotechnického pokroku).

Kryšpín

Většinou je to vyrobeno v rákosí za mrzký peníz a když je tam na př. sleva 50%, tak mají ještě 5–10% zisk.