JájsemRaibek

Proč jsou operní umělci – zpěváci při těle?

Tedy alespoň většina. Např. Luciano Pavarotti, Peter Dvorský, Monserrat Caballe a další. Prostě jakmile slyším nějakou operní árii, hned se mi vybaví dáma nebo muž při těle.
Má to nějaký účel? Čím „tlustější“, tím lepší?

Nejlepší odpověď
Agneta

Tak to musím protestovat:DDD
To, že uvedeš několik příkladů ještě neznamená…no ty víš…DDD
A u žen to už vůbec nepla :DDD

Další odpovědi
anonym

Ti musí mít dech jak kráva.

isteron

Asi im chýba ťažšia fyzická práca.

marci1

No, říká se, že pokud mají operní zpěváci/zpěvačky více tuku na těle, lépe to rezonuje. Ale není to pravda. 🙂

anonym

Asi se jim lépe zpívá a ty tony lépe zní z tlustýhoi těla než z hubenýho.

anonym

Jak vypadám? A rovněž zpěváci, kteréžto znám, se sotva přibližují k nadváze.

xxx3

Tady asi někdo dlouho nebyl v opeře. Když si člověk uvědomí, kolik je obézních Čechů, tak operních zpěváků není nějak výrazně víc. Mimochodem – Netrebko, Kaufmann, Bartoli, Cura – to nejsou žádní tlouštíci a jsou to hvězdy současnosti

Šidlo

dvorský pribral až vekom.....si pozrite staré vystúpenia na youtube

ono, niektorí operní speváci proste majú pomalý metabolizmus, niktorí sú hedonisti, niektorí zajedajú trému/stres…

a hlavne, na rozdiel od popových/muzi­kálových spevákov pri výkone netancujú/nemlátia gitary/neposkakujú