zzzzz

Proč jsou někteří virtuální lidé útoční a zlí? Chovají se tak i v realu?

Myslíte, že je to nějaký jejich mindrák ze slabosti v reálném světě? Nebo, že jim někdo ublížil a oni si teď snaží tu bolest vybít na ostatních? Nebo proč?

Doplňuji:
Myslím to všeobecně, tak snad se nenajde nějaké potrefená husa 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

Někteří jsou tací i v reálném světě…
😉
Ale značné procento lidí, domnívám se, si svou virtuální osobu utváří podle toho, jací by být chtěli – nikoli podle skutečnosti.
A existuje i další, opět – domnívám se, značně početná, skupina lidí, kteří se schovávají za ´netové inkognito´ a prostě ´řádí´ – dělají něco, na co by si v reálu ani náhodou netroufli. A někteří z nich si ´léčí´ mindráky – třeba z toho, že v realitě nejsou sto se prosadit, nejsou uznáváni okolím – a tuto frustraci si vybíjejí v netové komunikaci (no – je to lepší, než kdyby si např. sehnali zbraň a začali reálný ´teror´).
😉

Další odpovědi
led

Je to diskutabilné.
povedala by som
1 – ano – sú rovnakí vo všetkých svojich prejavoch
2 – nie – v predpokladanej anonymite popierajú svoju „civilnú“ bojazlivosť, neistotu a správajú sa ako Alfred Dobyvateľ, Wiking na normandskom pobreží
3 – nie – Bože odpusť maloverným, nevedia, čo činia…

zjentek

virtuální člověk nemá reál, je virtuální. Vem si to z druhé strany mince a teď si představ, že mezi ty virtuální lidi nahlédne normální člověk. Třeba ze zdravotních důvodů, nebo jinak osobně, to je fuk, prostě se tady objeví ..pochopí ti virtuální šašci, proč je takový člověk vždycky spláchne do hajzlu?

Jikra

Koho konkrétně myslíš?

NikkiHeat

nepravděpodob­né.....lidé co většinou útočí ve virtuálním světě jsou navenek zdánlivě tišší a to z důrazem na slovo „zdánlivě“ protože něco v sobě dusí resp. neumí se svými pocity dobře pracovat a pak se potřebují někde ventilovat a zdánlivá anonymita na internetu jim v tom pomáhá. Nicméně tohle je jen můj názor a je to dost individuální záležitost. Může to být cholerik na netu ale kliďas na veřejnosti nebo může to být cholerik na netu a cholerik na veřejnosti. Těžko říct chtělo by to víc info.

ivzez

Souhlasím s Led v bodě 1:
Jsou takoví i v reálném životě.

Slušní lidé se nezačnou v internetu chovat jinak
jenom kvůli tomu, že se cítí schováni v anonymitě.

Hulvát se v reálném životě může poněkud krotit, ale pravděpodobně
jen tehdy, když by hrozil nějaký problém (např. v zaměstnání).

Všimli jste si někdy, jak se řada lidí chová v obchodech k prodavačkám,
dává jim najevo, že jsou něco méněcenného, …?
Nebo lidí, kteří automaticky tykají všem cizincům?

Nemyslím si, že by šlo o lidi, kterým někdo ublížil
a oni si takto kompenzovali.

Lidé, kterým někdo ublížil, se podle mých zkušeností chovají
jinak. Vědí, kam vede zloba a zášť, … a neútočí na jiné.

Hamon

Na mne se hodí první i třetí důvod.
Doplňuji:
Až teď mě napadlo, že „Chovají se tak i v realu?“ možná nemá být důvod, že je to otázka. Tak pro mne to je ten důvod – chovám se stejně jak v reálu, tak virtuálně. Protože se setkávám v reálu i s lidmi z virtuálního světa, nemá smysl se přetvařovat.

jirkajirka

Já si myslím pravý opak. Zkuste vreálu když se vám něco nelíbí říci pravdu do očí:Jak ve většině případu dopadnete? Když budete přitakávat a chválit na špatné věci tak budete dobrý. Naštěstí jsou různé komunity lidí.

zjentek

tak si udělej psychorozbor- vem si namátkovou odpověď a pitvej ji. Tak třeba led: z té odpovědi je patrné, že se s povahou z tvého dotazu rozhodně nijak neztotožňuje, rozhodně ..no ale přečti si svou otázku a pak její odpověď a pak zase a zase a udělej to 5× dokola a znovu si polož dotaz, proč jsou ty lidi útoční a zlí :o

zzzzz

zjentku, kde je tvůj smysl pro ironii a pro humor??? Nenapadl nějaký hekr ten tvůj profil???

zjentek

Zjentci mají nějaký profil? Pouč mě holko

zzzzz

mají to je ten pán, jehož oblíbené prádlo jsou trenýrky 🙂 http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/38969

zjentek

aha ..no včera mi bylo špatně, možná se to podepsalo i zde :o

zzzzz

Hamone 🙂 já tam mám jen 2 důvody. 1) mindrák, 2) ublížení. Tak mi prozraď ten třetí 🙂DDDDDDDD

Hamon

Myslel jsem, že ten první je, že se tak chovají i ve skutečnosti. Mindrák jsem považoval za druhý a ublížený jako třetí. Promiň, jsem blb, no :)

zzzzz

🙂

led

Hamon,
tentoraz sme sa zhodli :)

Hamon

A pak že to nepůjde. Moment, neměl bych se urazit?

arygnoc

konečne ste pochopiia, prečo odpovedám do diskusie?

;)

gagaga

Ja taky doufam, ze se tu nenajde zadna potrefena gagaga :)

  • iv- :)

zzzzz

  • iv- se omlouvám, na vás jsem při tom výroku úplně zapomněla 🙂

gagaga

:)