Miroslavst

Proč jsou někteří lidé tak zlí?

Co vede někoho k tomu, že je na druhého tak zlý? Svou zlomyslností toho druhého velmi raní, co k tomu toho člověka (dá-li se o něm mluvit jako o člověku) vede?
Doplňuji:
Děkuji všem zúčastněným za podporu. Bohužel revoluce nepomůže, jelikož je to v lidech jak píšete.
Jsem rád, že někdo z vás nikdy nepotkal nikoho zlomyslného. Tomu koho to potkalo dávám svou podporu a věřím, že tuto podporu má i od vás-těch hodných.
Ano, jak jste řekli boží mlýny melou pomalu… a na každou svini se vaří voda.
Souhlasíte s tím?

Nejlepší odpověď
led

Aký človek je, je dané výchovou, okolím, životnými skúsenosťami a podobne.
Sú dobráčikovia, sú aj zlosyni. najhoršie na tom je, že oni si to veľakrát ani neuvedomujú, berú to ako prirodzené.
Ale väčšina ľudí je umiernený stred so zápormi aj kladmi, ktorí väčšinou dokážu obe krajné povahy udržať v medziach.
Z histórie poznáme aj výnimky, kedy zlí-záporní prevládli, viedlo to k vojnám, vraždám…

Další odpovědi
iceT

Neucta k druhemu,radost z ublizovani druhym a zrejme neznalost rceni-cin jinym tak,jak chces aby jini cinili tobe.
Vsak ono se jim to jednou vrati i s uroky.

BEAES

Protože nemají rádi sami sebe, mají se sebou problémy a tak ubližují. Je to nepochopitelné, ale libují si v toma mají z toho potěšení.

Marsyas

Nevím, taky znám několik vyloženě zlých lidí. Znám taky několik vyloženě hodných lidí, ale těch čím dál tím víc ubývá. Chce to revoluci.

GM

Každé zlo i každá zlá myšlenka se člověku několikanásobně vrátí – ne třeba hned a jemu osobně, ale osobám, na kterých mu záleží, existují tragické rodinné karmy způsobené neuváženým jednáním.

hanulka11

Nevím kde se bere nenávist a zloba . Závist a nepřejícnost to jsou hrozné vlastnosti. Ale na každého dojde neboj!!!!!Dříve nebo později ,sklidí svou úrodu co si zasel!!!!!

cukrar

Miroslave, já potkávám většinou jen hodné a příjemné lidi, marně vzpomínám kdy jsem potkal někoho zlého. Ale jakmile ho najdu, zeptám se odkud je.

ladyhawke

Zlí jsou asi proto, abychom si všimli „dobroty“ těch druhých.

Bééruška

Snad začít u sebe.Dala jsem nějakou záminku?byla jsem správně pochopena?byla správná formulace tak, aby ji druhý pochopil?jsem tolerantní natolik, abych se vžila do role dotyčného?potlačím kvůli tomu své ego?umím se zaseknout a nereagovat podrážděně,ve stylu Ráno moudřejší večera?uznávám :co nemám rád nečiním druhému?
A proč vařit vodu?Každý řezník Vám poví,že voda má být horká ale ne vařící !!

lerak14

HMMMMMM-a vám už se popálení zahojilo?

ten který je

Miroslavste kdo ti co provedl?To byl na tebe zlý někdo z odpovědí?Svěř se kdo byl na tebe zlý.

BEAES

A nenapíšeš, co se Ti vlastně stalo, kdo Ti co udělal?

Miroslavst

Nezlobte se na mě kamarádi z odpovědí, ale bohužel neřeknu. Je to tak citlivá osobní věc, že bych ji nerad šířil dál.
Leraku, přestože tvůj humor beru, pokud by se ti stalo to o čem zde mluvím, že jsou lidi svině, mluvil bys jinak. A jelikož věřím že jsi bývalý trenkyvkině, tak nejen že bys čůral do vany, ale i se tam…
Doufám, že tato zkušenost, kterou jsem poznal nikoho vás nepotká.

iceT

Na kazdou svini svini si vari voda-moc pekne receno-souhlasim.