Ryboun

Proč jsou některé železniční tratě zrušené?

Chci se zeptat: proč jsou některé železniční tratě zrušené? Jaké byly k tomu důvody?

Nejlepší odpověď
da ny

Finance, peníze… a jejich nedostatek.
Stát na to nemá, obce, města také ne.
Dráha je drahá, funguje na jiném principu než dříve. Co je prodělečné je odsouzeno k zániku.
Nedostatek cestujících (vše je na silnicích). Nákladní doprava a výdělečné úseky tratě vždy dotovaly ty nerentabilní. Dnes se hospodaří jinak, vše je rozmělněné, privatizované..... ;;).
Spousta živnostníků a „podnikatelů“ neplatí roky žádné daně FŮ a státní správu je třeba platit (školství, silnice, policii, hasiče, fakultní nemocnice, soudce, úředníky i politiky, ČD i poštu, diagnostické ůstavy, vězeňskou správu a vězně, atp),......... některé až příliš nadstandardně.:D-

Další odpovědi
Drap

Důvody byly pouze finanční, alespoň na ty tratě zrušené v posledních dvou desetiletích.

Rakira

Máme líné dělníky :)