Zvědavý

Proč jsou některé výborné snímky ignorovány filmovou akademií??

Jaký mají systém na to, co bude nominováno a co ne? Vůbec jsem nepochopil, jak mohly být tak skvěle natočené filmy jako „Gran Torino“ od C. Eastwooda nebo „Rivalové“ od R. Howarda atd. ignorovány Oscary (FA). Chci říct, že je nemusely nutně vyhrát, ale alespon nominace by byla na místě.

Odpovědi
zjentek

bohužel v každém zaměstnání najdeš ignoranty ..tady na webu jsou taky, i když né tak moc jako v kinematografii ;q

Lamalam

Protože členové FA mají jiný názor na kvalitu filmů než ty.

Šidlo

kolujú o tom mnohé konšpirácie ale v zásade:

  • raz ste v akadémií, už vás nevyrazia
  • dostať sa tam tuším dá na odporúčanie
  • máte oskara, ste v akadémií aj bez odporúčania

koľko ľudí nadáva, koho volia dôchodcovia? boháči? umelci? tak toto sú tri v jednom ,a to sa týka len filmov, nie politiky.........

na jedného kritika Ebertovej kvality sú tam piati producenti