huxa

Proč jsou některé knihy v elektronické podobě dražší, než jejich tištěná verze?

Např. na Google play je druhý díl Hunger Games za 300Kč, já jsem ji v tištěné podobě kupoval za 270Kč. Na alze ji mají za 200Kč, ale to je dle mého pořád hodně… Při koupi knihy ji nikdy neztratíte, nemůžete zapomenout k ní heslo a když už ji budete chtít vyhodit, alespoň s ní zatopíte… Proč tedy jsou elekt. knihy stále tak drahé?

Nejlepší odpověď
Bedy

Řada lidí má elektronické čtečky knih a podobná zařízení, nákup elektronických knih zažívá trochu boom, tak se toho využívá.

Další odpovědi
anonym

Vždycky co je nové na trhu a je po tom hlad, tak jde cena nahoru.Po x letech až když je trh nasycený a už málokdo má o to zájem, tak jde cena rapidně dolů.
A tak je to i cenou elektr. knih.Zatím je ještě hlad a boom po těchto knížkách.Počkej 5 možná 10 let a tyto produkty budou za polovinu.

suaeda

Už jsem na drahotu elektronických knih také narazil a s jedním kámošem jsme to prodebatovali. V podstatě náklady na elektronickou knihu jsou daleko levnější než na tištěnou. Odpadají u ní náklady na papír, tisk a vlastně částečně je jednodušší a tím i levnější i distribuce. Odhadovali jsme konečnou cenu tak na jednu polovinu tištěné knihy. V současné době jsou ceny prakticky shodné. Zatím neznám moc lidí, kteří by si el.kniky kupovali. Osobně jsem odebíral a odebírám elektronicky časopis Computer a Dtest, které vycházejí zhruba o tu třetinu levněji než tištěné.