Avatar uživatele
huxa

Proč jsou některé knihy v elektronické podobě dražší, než jejich tištěná verze?

Např. na Google play je druhý díl Hunger Games za 300Kč, já jsem ji v tištěné podobě kupoval za 270Kč. Na alze ji mají za 200Kč, ale to je dle mého pořád hodně… Při koupi knihy ji nikdy neztratíte, nemůžete zapomenout k ní heslo a když už ji budete chtít vyhodit, alespoň s ní zatopíte… Proč tedy jsou elekt. knihy stále tak drahé?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? suaeda, Pájo, marci1, kavac před 3927 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bedy

Řada lidí má elektronické čtečky knih a podobná zařízení, nákup elektronických knih zažívá trochu boom, tak se toho využívá.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Vždycky co je nové na trhu a je po tom hlad, tak jde cena nahoru.Po x letech až když je trh nasycený a už málokdo má o to zájem, tak jde cena rapidně dolů.
A tak je to i cenou elektr. knih.Zatím je ještě hlad a boom po těchto knížkách.Počkej 5 možná 10 let a tyto produkty budou za polovinu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
suaeda

Už jsem na drahotu elektronických knih také narazil a s jedním kámošem jsme to prodebatovali. V podstatě náklady na elektronickou knihu jsou daleko levnější než na tištěnou. Odpadají u ní náklady na papír, tisk a vlastně částečně je jednodušší a tím i levnější i distribuce. Odhadovali jsme konečnou cenu tak na jednu polovinu tištěné knihy. V současné době jsou ceny prakticky shodné. Zatím neznám moc lidí, kteří by si el.kniky kupovali. Osobně jsem odebíral a odebírám elektronicky časopis Computer a Dtest, které vycházejí zhruba o tu třetinu levněji než tištěné.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek